Kultura, sztuka » Kultura

"Zmalowana Warszawa" - projekt edukacyjny dla młodzieży

"Zmalowana Warszawa" - projekt edukacyjny dla młodzieży
Zobacz więcej zdjęć »
"Zmalowana Warszawa" to varsavianistyczny projekt edukacyjny dla młodzieży. Realizowany jest przez Fundację Co Dwie Głowy i Galerię Art in House, a finansowany przez m. st. Warszawa - Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Przedstawiamy malarstwo związane z Warszawą i inspirowane Warszawą, od czasów Canaletta do współczesności, reprezentowanej przez takich malarzy jak Edward Dwurnik czy Wojciech Brewka.

W zajęciach  uczestniczą uczniowie warszawskich szkół, mając okazję do uzupełnienia wiedzy z zakresu historii, historii sztuki, historii Warszawy, plastyki, wiedzy o kulturze i wiedzy o sztuce. Dawne obrazy przedstawiamy na slajdach, a współczesne obrazy są oglądane (i dotykane!) także realnie. Przy okazji uczestnicy zajęć mają okazję dowiedzieć się, jak działa współczesna galeria sztuki i dom aukcyjny oraz jak prowadzone są aukcje dzieł sztuki.

Dodatkową atrakcją zajęć jest wizyta w pracowni artystycznej malarza Wojciecha Brewki. Finałem zajęć jest quiz w formie licytacji - zwycięzca otrzymuje "warszawską" nagrodę. Autorską prelekcję "Zmalowana Warszawa" przygotowała i prowadzi Aleksandra Kaczanowska, historyczka sztuki, współpracująca z Domem Aukcyjnym Art in House.
Zajęcia trwają od 15 do 29 października.       Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rebelia Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »