Firma » Praca

Zmień pracę w wakacje

Zmień pracę w wakacje
Zobacz więcej zdjęć »
Powszechnie uważa się, że okres letnich urlopów nie jest dobrym czasem na poszukiwanie ciekawych ofert pracy. Jednak jak wynika z doświadczenia firmy doradztwa personalnego Page Personnel, wakacje mogą stać się przełomowym momentem w karierze zawodowej.

Wiele osób decyzje o zmianie pracy odkłada na okres jesienny. Według powszechnej opinii miesiące od czerwca do września nie sprzyjają poszukiwaniu pracy. Kojarzą się z wakacyjnym rozluźnieniem, spadkiem liczby ogłoszeń rekrutacyjnych i urlopami osób decyzyjnych.Firma doradztwa personalnego Page Personnel przekonuje, że wakacje są tak samo dobrym czasem na zmiany zawodowe, jak i pozostałe miesiące roku. Dodatkowo przedstawiciele firmy wskazują elementy, przez które lato może okazać się najlepszym wyborem dla osób planujących zmianę pracy.

„Obserwujemy, iż więcej osób szuka nowego pracodawcy po sezonie urlopowym. Oznacza to większą liczbę kandydatów do pracy, a tym samym mniejsze szanse na dostanie wymarzonego stanowiska” – mówi Piotr Dziedzic, z firmy Page Personnel. - „Kandydaci zapominają, iż latem rekruterzy i działy HR mają znacznie więcej czasu na przeglądanie aplikacji oraz na spotkania z nimi.  Warto z tego skorzystać. Nawet jeśli proces poszukiwania pracy nie od razu zakończy się sukcesem, to po takim spotkaniu mamy większe szanse, że zostaniemy zapamiętani i firma odezwie się do nas w przyszłości. Dobrych kandydatów pamięta się bowiem bardzo długo.”

Z praktyki firmy Page Personnel wynika także, że wielu pracodawców, którzy decydują się na rekrutację w okresie letnim, potrzebuje pracownika natychmiast. Zwykle firma musi kogoś zastąpić lub szybko zbudować zespół, który zajmie się nowym projektem. W takich sytuacjach mimo okresu urlopowego firma nie odkłada decyzji o wyborze kandydata. Jest zdeterminowana, by jak najszybciej pozyskać nowego pracownika. Proces rekrutacji i wyboru kandydata przebiega wtedy bardzo szybko. W lipcu, w Page Personnel, liczba zakończonych procesów rekrutacyjnych wzrosła trzykrotnie w porównaniu do czerwca.

„W okresie urlopowym potencjalni kandydaci często rezygnują z możliwości zmiany dotychczasowego miejsca pracy, ponieważ nie chcą odwoływać zaplanowanego wcześniej wyjazdu.” – dodaje Piotr Dziedzic. - „Ci, którzy decydują na szukanie nowego zatrudnienia, mają większe szanse zostać zauważonymi przez konsultantów w firmie rekrutacyjnej. Tym samym, dzięki mniejszej konkurencji, mogą szybko znaleźć nowego pracodawcę.” 

W czasie letnich miesięcy rośnie również zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Wiąże się to z przedłużaniem urlopów, zwiększoną liczbą urlopów macierzyńskich czy też przygotowaniami do projektów, które ruszą jesienią. „W wakacje więcej firm poszukuje pracowników na czas określony. Prace sezonowe, krótkie projekty czy wydłużanie urlopów to najczęstsze przyczyny tego wzrostu. W samym lipcu mieliśmy dwa razy więcej ofert, niż w czerwcu ” – tłumaczy Piotr Dziedzic. – „Coraz częściej polskie firmy decydują się skorzystać w takich przypadkach z usługi leasingu pracowniczego. Jest to zatrudnianie pracowników tymczasowych za pomocą firmy doradztwa personalnego, która jest faktycznym płatnikiem pracownika, mimo że powierzone zadania wykonuje on w innej firmie. Umowa jest zawierana między przedsiębiorstwem, a firmą rekrutacyjną.”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »