Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zmierz bezpłatnie ciśnienie w Porcie Łódź

Zmierz bezpłatnie ciśnienie w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie zagrożenia niesie ze sobą podwyższone ciśnienie tętnicze? W jaki sposób można zapobiegać tej przypadłości?

Na te i inne pytania odpowiedzą studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy w najbliższą sobotę (18 maja) pojawią się w Porcie Łódź w ramach światowej akcji „Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego”. W ramach wydarzenia każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistami, a także poddać się bezpłatnemu badaniu pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

Akcja odbędzie się w Centrum obok sklepu Media Markt w godzinach 10:00 - 18:00. Badanie jest darmowe, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z konsultacji według kolejności zgłoszeń w punkcie pomiaru. Nie ma zatem konieczności wcześniejszych zapisów.  

 

Będzie to już trzecia edycja majowej prozdrowotnej akcji, która ma na celu podniesienie świadomości problemu nadciśnienia w skali globalnej. Inicjatywa została podjęta przez Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego - International Society of Hypertension (ISH) przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Niezależnie od wieku na podwyższone ciśnienie tętnicze krwi cierpi obecnie ponad 10 mln Polaków, a drugie tyle jest zagrożone tą przypadłością. Nadciśnienie nadal niestety jest bagatelizowane, a większość pacjentów nie dokonuje jego systematycznych pomiarów we własnym zakresie w domu. Akcja ma na celu uświadomienie, że podwyższone ciśnienie to najsilniejszy pojedynczy czynnik ryzyka wystąpienia wielu chorób, m.in. zawałów serca, udarów mózgu i chorób nerek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »