Motoryzacja » Samochody

Znacząca inwestycja w nowym polskim zakładzie wzmacnia zaangażowanie Delphi Technologies w elektryfi

Delphi Technologies, światowy dostawca technologii napędowych, oficjalnie otworzył nowy zakład Elektroniki i Elektryfikacji w Błoniu. Inwestycja w Polsce jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na technologie w zakresie elektryfikacji.

Zakład na początku będzie produkował elektroniczne jednostki sterujące dla różnych producentów pojazdów, zlokalizowanych głównie w Europie.

Poprzez wytwarzanie wiodących komponentów elektronicznych, spółka zwiększa potencjał zrealizowania inicjatywy UE odnośnie redukcji emisji CO2. Obejmuje to zwiększenie liczby technicznych miejsc pracy w regionie, które są związane z przyszłością systemów napędowych. Zakład umożliwi stworzenie miejsc pracy dla ponad 1 000 pracowników celem wspierania wzrostu na europejskim rynku elektryfikacji w najbliższych latach.

„Zgodnie z naszymi wcześniej ogłoszonymi planami, osiągnęliśmy ważny kamień milowy” powiedział Rick Dauch, dyrektor generalny Delphi Technologies. „Biorąc pod uwagę naszą wizję i ambicję bycia pionierem w technologiach napędowych, ten nowy zakład będzie wspierał długofalowy wzrost i umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów na ich drodze do stworzenia pojazdów w pełni zelektryfikowanych”.

Z uwagi na ponad 20-letnią obecność w Polsce, zakład Elektroniki i Elektryfikacji Delphi Technologies w Błoniu obejmuje łączny obszar ponad 34 600 metrów kwadratowych, z których 17 600 metrów kwadratowych stanowi obiekt produkcyjny. Obecnie firma posiada pięć zakładów produkujących komponenty elektroniki i elektryfikacji na całym świecie zlokalizowanych w USA, Meksyku, Chinach, Singapurze, a teraz także w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Proautomotive Sp. z o. o.
http://www.proautomotive.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »