Rozrywka i wypoczynek » Sport

Znakomite czwarte miejsce Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour Open Ocean 2019 w Maroku!

Znakomite czwarte miejsce Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour Open Ocean 2019 w Maroku!
Zobacz więcej zdjęć »
Polski Golfista jest na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour!

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, zajął znakomite czwarte miejsce podczas zakończonego w miniony weekend turnieju Pro Golf Tour w Maroku.

Open Ocean 2019, rozgrywany na polu klubu Golf de l'Ocean niedaleko Agadiru, zgromadził blisko 140 golfistów m.in. z  Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii, Anglii, Szkocji, Walii, Maroka i Arabii Saudyjskiej. Wśród nich jedynym polskim reprezentantem był Mateusz Gradecki.

Gradecki rozegrał bardzo równy turniej, w ciągu trzech dni rywalizacji aż dwanaście razy osiągnął wynik poniżej par dołka (birdie) i zanotował łącznie 205 uderzeń (-8). W poszczególnych rundach polski zawodnik osiągnął odpowiednio 69, 69 i 67 uderzeń.

„Przez trzy dni rywalizacji grałem bardzo równo, coraz lepiej czuję grę i poprawnie wykorzystuję swoje umiejętności. Do każdego turnieju przystępuję z myślą o osiągnięciu jak najlepszego wyniku - celem jest zwycięstwo. Osiągnięcie miejsca w ścisłej czołówce po poprawnej, równej grze też daje dużo satysfakcji i pozwala mi z optymizmem myśleć o kolejnych zawodach" powiedział Mateusz Gradecki.

Obecnie Mateusz Gradecki zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (tzw. Order of Merit) profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Gradecki jest też obecnie najwyżej sklasyfikowanym polskim golfistą światowego rankingu OWGR - zajmuje w nim 500 miejsce.

Przed Mateuszem Gradeckim jeszcze jeden turniej w ramach ligi Pro Golf Tour, a następnie debiut w pełnym sezonie profesjonalnego cyklu Challenge Tour, udział w którym jest nagrodą dla Gradeckiego za zajęcie miejsca w ścisłej czołówce Order of Merit ubiegłorocznej edycji Pro Golf Tour.

„Za trzy dni rozegram jeszcze jeden turniej w Maroku w ramach Pro Golf Tour - Open Tazegzout 2019. Do każdych zawodów podchodzę z takim samym nastawieniem - walczę o zwycięstwo i będę się starał grać w ten sposób przez cały sezon. W moich przygotowaniach ważne było ustabilizowanie formy i osiąganie dobrej powtarzalności uderzeń. Myślę, że po turniejach w ramach Pro Golf Tour, będę w pełni gotowy, by w Challenge Tour pokazać się z jak najlepszej strony" dodał Mateusz Gradecki.

Długofalowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które już w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

„Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym zaprezentować swoje umiejętności oraz pokazać prężny rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu"  dodał polski golfista.

***

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska

Mateusz Gradecki ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agpress

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »