Technologie » Internet

Znamy już zwycięzców warszawskiej edycji wydarzenia Xcite!

Znamy już zwycięzców warszawskiej edycji wydarzenia Xcite!
Zobacz więcej zdjęć »
W środę 10 lipca w Warszawie odbyła się druga runda konkursu startupowego organizowanego przez 360 Lab Innovation Group. Pięć zwycięskich biznesów czeka zastrzyk kapitału w wysokości 100 tys. euro i udział w unikalnym programie Akceleratora przedsiębiorczości.

W środę 10 lipca w Warszawie odbyła się druga runda konkursu startupowego organizowanego przez 360 Lab Innovation Group. Pięć zwycięskich biznesów – z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii/Stanów Zjednoczonych i Holandii – czeka zastrzyk kapitału w wysokości 100 tys. euro i udział w unikalnym programie Akceleratora przedsiębiorczości, odbywającym się w austriackim Graz i w San Francisco.


Pięć obiecujących startupów zostanie przyjętych do programu Akceleratora „360° w 360 dni”, prowadzonego przez 360 Lab Innovation Group. W ramach programu kiełkujące firmy otrzymają 100 tys. euro kapitału, szansę na kolejne inwestycje w przyszłości, możliwość udziału w rocznym programie obejmującym mentoring najlepszych trenerów w Europie i San Francisco, a także dostęp do potencjalnego rynku testowego ponad 40 krajów. Ponad 930 startupów złożyło wnioski o udział w drugiej edycji, jednak tylko 15 dotarło do końcowego etapu w Warszawie. 10 lipca w trakcie wydarzenia Xcite, organizowanego przez 360 Lab w Google Campus, dziesięciu finalistów zaprezentowało swoje pomysły na biznes publiczności oraz składającemu się z ekspertów jury. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:


-        Algoly (Niemcy): Algoly zapewnia przedsiębiorcom i MŚP możliwość tworzenia produktów algorytmicznych za pomocą kilku kliknięć i bez konieczności programowania.

-        Classerium (Stany Zjednoczone/Dania): Classerium to uniwersalna, inteligentna platforma do zarządzania przedsiębiorstwem, wspierająca uczenie się i kształcenie zawodowe przez całe życie, przy zastosowaniu technologii sztucznej inteligencji.

-        Pynk (Wielka Brytania): Pynk to społeczność skupiająca inwestorów, korzystająca z systemu „Crowd Wisdom”, który pomaga podejmować właściwe decyzje inwestycyjne.

-        SPRT (Niemcy): SPRT to aplikacja społecznościowa dla amatorów sportu, która umożliwia sportowcom kontaktowanie się ze sobą i zapewnia szybki dostęp do licznych partnerów i społeczności sportowych.

-        Stack (Holandia): Stack to oprogramowanie do przeglądania Internetu, które uruchamia aplikacje internetowe i usprawnia korzystanie z sieci.

 

„Po raz kolejny mieliśmy okazję poznać fantastyczne pomysły i modele biznesowe! Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tych pięciu startupów, ponieważ jesteśmy przekonani, że dzięki naszej wiedzy i infrastrukturze będziemy w stanie pomóc im wejść na rynek międzynarodowy” – Christian Vancea, prezes 360 Lab Innovation Group.

 

„Bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli przyjechać do Graz i rozpocząć podróż z 360 Lab! Bardzo dziękujemy za taką możliwość” – Dirk Wilfling, dyrektor generalny i założyciel Algoly.

 

„Bardzo się cieszę, że zyskaliśmy wsparcie 360 Lab. Już nie możemy się doczekać, by rozpocząć budowanie kolejnego jednorożca w świecie FinTech” – Rupert Barksfield, dyrektor operacyjny i założyciel Pynk.

 

Jury dokonało jeszcze jednego zaskakującego wyboru. Austriacki start-up Trackbar, którego rozwiązanie pomaga monitorować trening na siłowni za pomocą czujnika – niezależnie od tego, czy korzysta się z przyrządów do ćwiczeń czy ciężarków – został przyjęty dodatkowo i może liczyć na wsparcie 360 Lab w rozwoju działalności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »