Kultura, sztuka » Muzyka

Znamy skład Santander Orchestra!

Wyłoniono skład Santander Orchestra! Projekt orkiestry składającej się ze studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych wchodzi w kolejny etap. Muzycy biorący udział w rekrutacji właśnie zostali poinformowani o jej wynikach.

Jury, w którego skład weszli eksperci Fundacji MyWay i przedstawiciele Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, po wysłuchaniu nagrań przesłanych drogą elektroniczną wybrało ostateczny, 64-osobowy skład Santander Orchestra. Poziom wykonawczy nagrań, które otrzymaliśmy był wysoki. Jesteśmy przekonani, że Santander Orchestra zabrzmi wspaniale pod batutą znakomitych dyrygentów - powiedział Adam Balas, dyrektor Centrum.

Skład orkiestry został wyłoniony spośród 120 nadesłanych zgłoszeń. Młodzi muzycy reprezentują większość polskich uczelni muzycznych. Pierwsze spotkanie Santander Orchestra odbędzie się w dniach 19-21 września br. To wtedy młodzi artyści spotkają się z dyrygentem - Johnem Axelrodem i zaczną prace nad przygotowaniem repertuaru do nadchodzącej trasy koncertowej. Pierwsze próby w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego będą wstępem do intensywnych warsztatów orkiestrowych zaplanowanych na listopad i grudniowej trasy koncertowej w najlepszych polskich salach koncertowych. Dyrygent weźmie także udział w konferencji prasowej dla mediów w dniu 21 września br. www.santanderorchestra.com

www.facebook.com/SantanderOrchestraRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aleksandra Samociuk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »