Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zobacz, dotknij, poczuj! Moc ludzkich zmysłów w Avenidzie

Co widzą oczy? Jakie bodźce odczuwa skóra? Jakie dźwięki trafiają do naszych uszu? Ludzkie zmysły to bardzo ciekawe i zastanawiające zjawisko. O tym, jak funkcjonują, będzie można przekonać się odwiedzając interaktywną wystawę edukacyjną „Zmysły w akcji” w Avenidzie Poznań.

Na dzieci i dorosłych od 17 października do 2 listopada będzie czekać ponad 30 interaktywnych stanowisk doświadczalnych. Zmysły to zdolność odbierania bodźców wewnętrznych. Na każdy z nich wpływa inny narząd, w którym najważniejszą rolę odgrywają receptory. Tak sprawy wyglądają w teorii. Jak zatem jest w praktyce?

Zmyły pozwalają odkryć otaczający nas świat. Dzięki nim możemy słyszeć, czuć, a także smakować. Serdecznie zapraszamy na interaktywną wystawę edukacyjną „Zmysły w akcji”, która pozwoli lepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość. A jak wiemy, najlepsza nauka jest przez zabawę i doświadczenie – zachęca Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Na zwiedzających czeka ponad 30 interaktywnych stanowisk doświadczalnych. Będzie można sprawdzić balans swojego ciała na dysku równowagi, poczuć stopami różne rodzaje podłoża, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Oprócz wiedzy, którą można wynieść z wystawy, jest to także okazja do integracji i dobrej zabawy.

Interaktywną wystawę „Zmysły w akcji” można zwiedzać w Avenidzie Poznań od 17 października do 2 listopada w godzinach funkcjonowania Centrum. Korzystanie ze stanowisk jest bezpłatne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »