Kultura, sztuka » Kultura

Zobacz najdroższe obrazy świata

Zobacz najdroższe obrazy świata
Zobacz więcej zdjęć »
Kosztowały w sumie ponad 2,6 mld dolarów. Jest ich 20. To znane obrazy, które pobudzają wyobraźnię zarówno swym pięknem, jak i… ceną. Ich repliki można oglądać na wystawie „Najdroższe obrazy świata” w Magnolia Park.
Już nie trzeba jeździć po całym świecie, by zobaczyć arcydzieła stworzone przez wielkich mistrzów. Leonardo da Vinci, Peter Paul Rubens, Pablo Picasso, Paul Cézanne, Gustaw Klimt, Jackson Pollock i inni wielcy artyści zawitali zgodnie do Wrocławia. Wystawę, której trudno szukać w jakimkolwiek muzeum, można podziwiać w Magnolia Park do 30 maja.

 

20 dzieł, które się na nią składają, budzi ogromne emocje – nie dość bowiem, że są synonimami piękna, to na dodatek wstrząsnęły światem aukcji dzieł sztuki. Absolutnym rekordzistą jest obraz „Zbawiciel świata” Leonarda da Vinci, który w 2017 roku został sprzedany za ponad 450 mln dolarów! Dla porównania - „Chłopiec z fajką” Pablo Picasso, którego replika również jest prezentowana w Magnolia Park - za „jedyne” 104 miliony dolarów.

 

Celem wystawy replik najdroższych obrazów świata jest pokazanie różnorodności sztuki i tego, co decyduje o wysokości kwot, jakie nabywcy są w stanie zapłacić za te arcydzieła. Wszystkie prezentowane prace zostały stworzone przez wybitnych artystów – identyczną lub bardzo zbliżoną do oryginałów techniką. Mają też takie same rozmiary. Pod jednym dachem można je zobaczyć po raz pierwszy.

Ekspozycji towarzyszą multimedialne punkty informacyjne z dotykowymi ekranami. Wszystko zostało pomyślane tak, by każdy mógł nie tylko zaspokoić swoje potrzeby estetyczne, ale również ciekawość dotyczącą podziwianych dzieł. – Można się więc dowiedzieć, kim był autor, co go zainspirowało do stworzenia dzieła, w jakiej technice zostało ono wykonane i jakie były jego losy – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. Ale znajdziemy tu też informacje dotyczące ceny, za jaką obraz został kupiony, kto teraz jest jego właścicielem i dlaczego zdecydował się na taki zakup – dodaje.

Wystawa „Najdroższe obrazy świata”

18-30 maja 2018 r.

Magnolia Park

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Magnolia Park, również w niedzielę 27 maja.

Wstęp jest wolny

 

Oto wszystkie obrazy, które zobaczymy na ekspozycji:

Leonardo da Vinci „Zbawiciel świata” oraz „Madonna z kądzielą”, Paul Cézanne „Gracze w karty”, Pablo Picasso „Sen”, „Naga. Zielone liście i biust”, „Chłopiec z fajką”, Jackson Pollock „No5”, Francis Bacon „Trzy studia do portretu Luciana Freuda”, Willem de Kooning „Kobieta III”, Gustaw Klimt „Portret Adele Bloch-Bauer I”, „Portret Adele Bloch-Bauer II”,  Edward Munch „Krzyk”, Jasper Johns „Flaga” i „Falstarat”,  Vincent van Gogh „Portret doktora Gacheta”, Andy Warhol „Turkusowa Marylin”, Pierre-Auguste Renoir „Tańce w Moulin de la Galette”, Peter Paul Rubens „Rzeź niewiniątek”, Jasper Johns „Pomarańczowy, czerwony, żółty”.

 

Więcej informacji

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi 100 tys. mkw. Jest tu ponad 260 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek dostępnych dziś w Magnolia Park znajdują się m.in.: Aldo, Bershka, C&A, Decathlon, Denon, ECCO, H&M, Home&You, InterSport, KappAhl, New Yorker, Oysho, Peek&Cloppenburg, Pierre Cardin, Promod, Pull&Bear, RESERVED, Saturn, Stradivarius, TK Maxx, TOUS, W. Kruk, Zara. Ofertę z sektora „zdrowie i uroda” reprezentują jednocześnie drogerie m.in. Super-Pharm i Rossmann, ale i Douglas, Sephora, Inglot czy Mac. Galeria wyznacza trendy – można tu znaleźć pierwsze na Dolnym Śląsku salony: Crocs, Decimas, LC Waikiki, The North Face, Samsung Brand Store, Superdry czy drugi w Polsce e-obuwie.pl. Marka zaproponowała przełomowy w skali europejskiej format, który łączy sprzedaż online z offline. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje 7-salowe kino Helios, salę zabaw dla dzieci Labibu i największe na Dolnym Śląsku Centrum Tańca Champion Team. Klienci mogą korzystać z hipermarketu budowlanego Castorama, sklepu Komfort i czynnego do północy hipermarketu TESCO. W galerii handlowej działa również Centrum Medyczne Magnolia Park - przychodnia zapewnia dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów, m.in. stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej. Ofertę centrum uzupełnia 30 restauracji i kawiarni. Klienci mają do dyspozycji ponad 1600 miejsc w strefie restauracyjnej, z których blisko połowa znajduje się w lokalach z obsługą kelnerską. Magnolia Park nieustannie wzbogaca się o nowe marki - sklepy, punkty usługowe, butiki i restauracje. Jako pierwsza galeria handlowa w regionie wprowadziła stałą, darmową usługę Personal Shopping – indywidualnych zakupów w towarzystwie stylistki. Dodatkowo klienci mogą kupić kartę podarunkową - to rodzaj przedpłaconej karty elektronicznej, która pozwala na zakupy we wszystkich sklepach i punktach usługowych galerii handlowej. Jest idealnym pomysłem na udany prezent. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta, wygodny dojazd samochodem i komunikacją miejską oraz bliskość dużych osiedli mieszkaniowych czynią centrum doskonałym miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i rekreacji. Do dyspozycji klientów jest zewnętrzne boisko multifunkcyjne, strefa do Street Workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także deptak z drzewami, ławeczkami i fontannami, przy których można odpocząć. Magnolia Park stanowi miejsce spotkań dla lokalnej społeczności również ze względu na organizowane tu wydarzenia specjalne. Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl. Śledź nas na www.facebook.com/magnoliaparkcentrum i www.instagram.com/magnoliaparkcentrum. Za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Multi Poland Sp. z o.o.

 

Multi Corporation to wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to dobrze dokapitalizowana pan-europejska platforma nieruchomości handlowych zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu, zarządzaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Obiekty Multi Corporation są też często katalizatorem wzrostu gospodarczego oraz odnowy społecznej w miastach i regionach, w których działają. Od powstania w 1982 roku firma brała udział w ponad 180 projektach oraz jest właścicielem lub zarządcą 60-ciu centrów handlowych. Multi Corporation działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w Belgii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugali, Słowacji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Turcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »