Dom » Budownictwo

Zorganizuj grilla z … elektronarzędziami Bosch

Zorganizuj grilla z … elektronarzędziami Bosch
Zobacz więcej zdjęć »
Dmuchawa do grilla, otwieracz do wina czy młynek do przypraw – to wszystko brzmi bardzo kuchennie. Okazuje się jednak, że akcesoria te dosknale łączą się z… wkrętarką!

Zorganizuj grilla z ... elektronarzędziami Bosch

 

Dmuchawa do grilla, otwieracz do wina czy młynek do przypraw - to wszystko brzmi bardzo kuchennie. Okazuje się jednak, że akcesoria te dosknale łączą się z... wkrętarką!
A ściślej z
wkrętarką IXO Bosch. To niewielkie, lekkie urządzenie jest niezastąpione przy wszelkich drobnych naprawach w domu i ogrodzie. A także - podczas letniego grilla.

 

IXO to niewielka, wyjątkowo lekka wkrętarka
o ergonomicznym kształcie, która doskonale układa się w dłoni, a jej intuicyjna obsługa zapewnia majsterkowiczom wygodę użytkowania. Jeśli jednak nie jesteście (tylko) majsterkowiczami, IXO - dzięki dodatkowym adapterom - może przydać się Wam podczas letnich przyjęć w domu i w ogrodzie. Letnie spotkania przy grillu to bez wątpienia jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu Polaków. Grilla trzeba jednak najpierw rozpalić. Tu z pomocą przychodzi adapter z dmuchawą do rozpalania grilla kompatybilny z wkrętarką IXO. Wykonany z niepalnego materiału adapter z łatwością „rozdmucha" ogień na grillu.

 

Myślicie, że taka końcówka do wiertarki to wyjątek? Mylicie się - kulinarnych akcesoriów jest więcej! Adapter z korkociągiem szybko i estetycznie otworzy każde wino, natomiast końcówka do mielenia przypraw z łatwością zmieli sól, pieprz lub inne przyprawy na każdym pikniku! Dzięki temu nawet na działce można cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem potraw podczas letnich przyjęć czy wakacji. Końcówki do IXO dostępne są w dobrych marketach lub
w sklepach internetowych.

 

Zrób to sam: stół grillowy ze zintegrowanym grillem

 

Lubicie grillować, ale męczy Was stałe wstawanie i doglądanie potraw na ruszcie. Mamy dla Was proste rozwiązanie - stolik grillowy z wbudowanym rusztem. Podpowiadamy jak go zrobić. Szczegóły poniżej!

Lista potrzebnych materiałów:

 • 1 stół drewniany,
 • 1 grill balkonowy z wystającymi po bokach rantami wraz z listwami kątowymi (metalowymi) do zamocowania grilla,
 • 1 samoprzylepny profil kątowy z aluminium, długość 2 m (20 x 20 x 2 mm) jako podstawa pod grill balkonowy,
 • 1 deska na obudowę do grilla, długość 2 m (18 x 200 mm), drewno świerkowe,
 • 20 wkrętów do drewna, ocynkowane (4,0 x 20 mm).

 

Lista narzędzi:

 • wyrzynarka akumulatorowa PST 18 LI,
 • wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 18 LI-2 Ergonomic,
 • wkrętarka akumulatorowa IXO V.

Osprzęt:

 • wiertło do drewna (18 mm),
 • wiertło do drewna (2,5 mm),
 • brzeszczot do wyrzynarek do aluminium T 127 D,
 • brzeszczot do wyrzynarek do drewna T 308 BF.

Inne:

 • linijka kątowa,
 • ekierka,
 • ołówek.

 

Stopień trudności: łatwe.

Czas: ok. 2 godziny i czas poświęcony na zakup materiałów.

Wykonanie

Krok 1

Po środku blatu należy narysować kontury wycięcia,
w którym zostanie zamontowany grill. Najlepiej posłużyć się przy tym linijką kątową. Boki wyciętego otworu powinny być o ok. 1 cm większe od wymiarów montowanego grilla (w naszym przykładzie wymiary grilla balkonowego wynoszą 18,5 x 53 cm, wymiary otworu powinny wynosić odpowiednio 20,5 x 55 cm), aby grill nie miał bezpośredniego kontaktu z drewnem, lecz przylegał do stołu jedynie wystającą po bokach ramą.

Krok 2

Przed przystąpieniem do cięcia należy przy użyciu wiertarko-wkrętarki akumulatorowej
PSR 18 LI-2 Ergonomic wywiercić po jednym otworze
w każdym narożniku, wybierając wiertło do drewna o średnicy
18 mm. Następnie włóż w jeden z wywierconych otworów brzeszczot wyrzynarki akumulatorowej PST 18 LI i wykonaj wycięcie. Wskazówka: podczas pracy wyrzynarką należy założyć dla bezpieczeństwa okulary i rękawice robocze.

 

Krok 3

Aby nikt z gości nie oparzył nóg o gorący grill, należy wykonać jego obudowę. Będzie ona otwarta od dołu, aby ciepło miało ujście. Przy użyciu wyrzynarki akumulatorowej wytnij z deski
o długości 2 m ścianki do wykonania obudowy. Zwróć przy tym uwagę na długość i szerokość wycięcia w blacie, aby powstały dwa krótsze (20,5 cm) elementy na ścianki czołowe oraz dwa dłuższe (58,6 cm) elementy na ścianki boczne, które muszą być dłuższe o grubość deski (1,8 cm).

 

Krok 4

Teraz zmontuj obudowę. W tym celu najpierw wywierć otwory pod śruby wiertarko-wkrętarką akumulatorową i cienkim wiertłem do drewna (2,5 mm). Następnie skręć deski obudowy. Dla większej stabilności należy zamocować obudowę do ławy roboczej.

Wskazówka: oszlifuj starannie krawędzie cięcia. Optymalnym do tego narzędziem jest akumulatorowa szlifierka uniwersalna PSM 18 LI .

 

 

Krok 5

W tym kroku zamocujesz obudowę od spodu blatu, używając kątowników metalowych dołączonych w zestawie z grillem balkonowym. Zamocuj dwa kątowniki, po jednym na każdy dłuższy bok, co zapewni obudowie grilla stabilność.Krok 6

Następnie z samoprzylepnego profilu aluminiowego wykonaj obramowanie otworu. Przy użyciu wyrzynarki akumulatorowej
i odpowiedniego brzeszczotu do aluminium utnij
z profilu o długości 2 m cztery elementy
(w naszym przykładzie mają one wymiary 2 x 24,5 cm, 2 x 59 cm). Przy pomocy ekierki zaznacz na końcówkach kąt 45 stopni
i zetnij końcówki pod kątem, aby pasowały do siebie po złożeniu. Następnie przyklej elementy aluminiowe do krawędzi wycięcia w stole. Do tak przygotowanej obudowy możesz włożyć grill.  Wystające po bokach krawędzie grilla będą spoczywać na aluminiowej ramce. Uwaga: aby grill nie przemieścił się w obudowie, w pobliżu czterech narożników obudowy należy wkręcić małe wkręty, które posłużą jako ograniczniki. Należy je wkręcić tak, aby wystawały z drewna na ok. 1 cm. Twój stół z wbudowanym grillem jest już gotowy! Teraz musisz tylko kupić węgiel do grilla
i coś na ruszt oraz zaprosić przyjaciół. Wskazówka: pamiętaj, aby szybciej rozpalić grilla najlepiej użyć dmuchawy pasującej do wkrętarki akumulatorowej IXO.


Kontakt dla dziennikarzy


Robert Bosch Sp. z o.o.                            24/7Communication Sp. z o.o.

Magdalena Kołomańska                           Katarzyna Gorczyńska

Tel. +48 22 715 48 04                               Tel. +48 22 279 11 36

                                                                  Tel. kom. (+48) 508 617 842

                                       

E-Mail:
magdalena.kolomanska@pl.bosch.com  

katarzyna.gorczynska@247.com.pl

Internetowe forum prasowe: www.bosch-prasa.pl

Pytania czytelników:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Infolinia: 0 801 100 900

elektronarzędzia.info@pl.bosch.com

ul. Jutrzenki 105

02-231 Warszawa

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez
3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje wyróżnienie TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

 

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska

 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 375 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31 grudnia 2015). Według wstępnych danych, spółka wygenerowała w 2015 roku obrót w wysokości ponad 70 mld euro. Firma prowadzi działalność
w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology.
Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2015 Bosch zgłosił ok. 5 400 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas".

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Grońska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »