Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zostań naukowcem! Zapisz się na bezpłatne warsztaty i poznaj pracę w laboratorium klinicznym

Zastanawiasz się, czym są choroby alergiczne i w jaki sposób się je rozpoznaje? Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega diagnostyka zakażeń bakteryjnych i infekcji wirusowych za pomocą przeciwciał?

Podczas warsztatów ADAMED SmartUP Academy poznasz pracę w laboratorium klinicznym i własnoręcznie przeprowadzisz testy immunologiczne. Zajęcia, skierowane są do uczniów drugich i trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych, odbędą się już 11 i 23 marca br. w Warszawie.

Przeciwciała to nieodzowne narzędzie pracy lekarzy – wykorzystywane są w diagnostyce, terapiach i badaniach naukowych. Dzięki warsztatom ADAMED SmartUP Academy, zorganizowanych we współpracy z BioCentrum Edukacji Naukowej, będziesz miał okazję poczuć się, jak w prawdziwym laboratorium klinicznym i przeprowadzić szereg badań diagnostycznych! Uczestnicy poznają różne rodzaje produkcji, pozyskiwania i użycia przeciwciał. Ponadto dowiedzą się, jakie są objawy i przebieg wybranych chorób m.in. alergicznych, których znajomość ułatwi zrozumienie zastosowania przeciwciał w ich rozpoznawaniu. Następnie pod okiem prowadzących wykonają m.in. testy immunologiczne, za pomocą których ocenia się mechanizmy obronne układu odpornościowego.

Dla osób, które chcą wziąć udział w zajęciach na stronie https://adamedsmartup.pl/academy, udostępniony został formularz aplikacyjny wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi warsztatów. Należy podać w nim swój adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w ADAMED SmartUP Academy. Ten kurs skierowany jest do uczniów drugich i trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych – w pozostałych warsztatach może wziąć udział młodzież w przedziale wiekowym od 15 do 19 lat.

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych kursów o tematyce: biochemia, medycyna, fizyka oraz chemia. Odbywają się one w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gliwicach oraz Lublinie. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na https://adamedsmartup.pl/academyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina Kędziora

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »