Rozrywka i wypoczynek » Gry

Zrób grę, zostań multimilionerem

Zrób grę, zostań multimilionerem
Zobacz więcej zdjęć »
Według prawa Moore'a moc obliczeniowa komputerów podwaja się co około dwa lata. Rozwój mocy obliczeniowej komputerów przekłada się na lepszą grafikę w grach. To właśnie grafika jest dla sporej liczby graczy wykładnikiem jakości danej gry. Jest jednak gra która temu przeczy, ów grą jest Minecraft.

Minecraft to gra typu sandbox, niezależna produkcja za jakiej powstaniem stoi jedna osoba: szwedzki programista Markus „Notch” Persson.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rozwinął on pomysł na jaki wielu wpadło przed nim: dać graczom nieskończony świat w jakim mogą robić wszystko co im tylko przyjdzie do głowy. To właśnie wolność wyboru sprawiła, że o Minecraft szybko usłyszał świat.

Chociaż grafika omawianej produkcji przywodzi na myśl gry sprzed 15-20 lat to może się ona poszczycić kilkoma osiągnięciami: około miliona sprzedanych kont w grze; przychód sięgający ponad 10 milionów euro; ponad 500 tysięcy filmików na portalu YouTube dla zapytania „Minecraft”; gra roku wg Indie DB; największe zaskoczenie roku 2010 wg GameTrailers.com czy top 10 gier 2010 roku wg portalu Gamasutra.com

Mimo, że gra wciąż jest w fazie beta sprzedaje się w tempie 7 tysięcy egzemplarzy na dobę. Jeżeli pomnożymy to przez aktualną cenę piętnastu euro dowiemy się, że jej autor zarabia aktualnie około 100 tysięcy euro dziennie. Zarobione w ten sposób pieniądze pozwoliły Markus’owi Persson’owi na założenie własnego studia zajmującego się grami niezależnymi.

Sam autor zapowiada, że będzie rozwijał Minecraft’a tak długo jak tylko gracze będą chcieli weń grać. Zapowiedź ta, w połączeniu z kreatywnością graczy budujących z klocków coraz większe projekty, sprawia, że o tytule tym nieprędko zapomnimy. W końcu w każdym z nas kryje się małe dziecko, dziecko chcące czasem się odprężyć i dobrze zabawić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Printex

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »