Dom » Wnętrza
Zrób to sam: świąteczny wieniec
|  | 
| Zobacz więcej zdjęć » | 
Podpowiadamy, jak zrobić prosty dekoracyjny wieniec na świąteczny stół – w wersji rustykalnej z orzechów włoskich lub w wersji glamour ze złotych i srebrnych bombek.
Do stworzenia wieńca potrzebujecie:
- styropianowej obręczy o średnicy 30 cm
- około 150-200 srebrnych i złotych bombek choinkowych lub ok. 2,5 kg orzechów włoskich. Najciekawszy efekt uzyskacie poprzez połączenie różnych wielkości bombek (o średnicy od 2-5 cm), brokatowych i gładkich, błyszczących i matowych.
- dodatków, np. 20-30 perełek, gałązek lub szyszek na szpilkach.
- kleju lub – jeśli chcecie ułatwić sobie pracę i nie lubicie brudzić się klejem – narzędzia do klejenia na gorąco Bosch Glue Pen wraz z wkładami klejącymi. Bosch Glue Pen to niezastąpiony gadżet do projektów dekoracyjnych typu „zrób to sam”.
Wieniec – zrób to sam:
Włączcie GluePena, włóżcie do niego wkład klejący i odczekajcie 15 sekund, aż narzędzie się rozgrzeje i będzie gotowe do pracy. Zacznijcie od oklejenia wewnętrznej i zewnętrznej krawędzi obręczy styropianowej bombkami lub orzechami. 
Następnie oklejcie wierzch obręczy, przyklejając obok siebie różnej wielkości bombki lub orzechy. Jeśli chcecie, aby wianek z orzechów był bardziej okazały i szeroki (bombki mogą być na to zbyt delikatne), po obklejeniu obręczy doklejcie drugą warstwę orzechów włoskich.
Wolne przestrzenie między bombkami uzupełnijcie mniejszymi bombkami lub perełkami i gałązkami na szpilkach, wbijając je w styropianową obręcz.
Do wieńca możecie dodać wstążkę i powiesić go w wybranym miejscu lub wstawić w środek świece, dzięki czemu ozdoba rozświetli świąteczny stół szykownym blaskiem.
| Nadesłał:
            Paulina Rucińska | 
 Segmentowa czy uchylna? Wybieramy dobrą bramę garażową do domu
						Segmentowa czy uchylna? Wybieramy dobrą bramę garażową do domu			 Stare Podgórze z gotowymi do odbioru mieszkaniami finalizującymi projekt Murapol Mateczniq
						Stare Podgórze z gotowymi do odbioru mieszkaniami finalizującymi projekt Murapol Mateczniq			 Jak urządzić piękną i komfortową łazienkę? Postaw na stelaż podtynkowy z designerskim przyciskiem
						Jak urządzić piękną i komfortową łazienkę? Postaw na stelaż podtynkowy z designerskim przyciskiem			 Stanowisko PORT PC w sprawie działań UOKiK, IH i KAS dotyczących kontroli pomp ciepła
						Stanowisko PORT PC w sprawie działań UOKiK, IH i KAS dotyczących kontroli pomp ciepła			 Segmentowa czy uchylna? Wybieramy dobrą bramę garażową do domu
						Segmentowa czy uchylna? Wybieramy dobrą bramę garażową do domu			
Komentarze (0)