Firma » Reklama

Źródło ciekawych informacji

Przeglądając rozmaite strony internetowe można dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych informacji. Można wpisywać przeróżne słowa w wyszukiwarce, a one zawiodą nas na strony, z których dowiemy się wiele.

To często jeden z najlepszych sposobów zdobywania wiedzy o świecie, a ciekawość to tylko siłą sprawcza.

Właśnie w ten sposób natknęłam się ostatnio na frazę druk 3d cennik. Już samo pojęcie drukowania w formacie 3d zaskoczyło mnie bardzo, dlatego postanowiłam sprawdzić o co właściwie w tej technologii chodzi. Okazało się, że jest to metoda tworzenia prototypów, za pomocą specjalnego urządzenia, które można nazwać właśnie drukarką. Oczywiście prototypy tych modeli nie są wykonane z papieru, a z termoplastycznego materiału, który jest przekształcany właśnie za pomocą tej technologii.

Dokładnie opisując jej działanie możemy wskazać dwa ważne elementy. Po pierwsze wykonywany prototyp musi najpierw mieć swoje przedstawienie graficzne, czyli za pomocą odpowiedniego programu komputerowego tworzymy obraz modelu. Następnie przesłanie obrazu do urządzenia i uzupełnienie jej odpowiednim termoplastycznym materiałem pozwala na rozpoczęcie produkcji prototypu. Dzięki takiej technologii możemy mieć prototypy złączy, przewodów hydraulicznych, ramek różnego rodzaju itp.

Oczywiście fraza druk 3d cennik sama w sobie też jest ważna, bo przecież zastosowanie tej technologii w naszym mniemaniu może wydawać się drogie. Oczywiście ważny jest wymiar wydruku oraz czas trwania wydruku, ale już kilkanaście centymetrów sześciennych kosztuje około pięciuset złotych. Czyli nasze przewidywanie okazało się słuszne, ale skoro technologia ta jest tak popularna to zapewne już niedługo jej ceny spadną.

Oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów zdobywania wiedzy, najlepsze jest jednak to, że możemy posiąść wiedzę, której zazdrościć będą nam nawet najzdolniejsi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »