Gospodarka » Żywność

Źródło wiedzy o wodzie dla niemowląt

Źródło wiedzy o wodzie dla niemowląt
Zobacz więcej zdjęć »
Już starożytni mawiali, że woda jest podstawą wszystkiego. W organizmie człowieka pełni ona istotną funkcję, wpływając na całość procesów życiowych. Szczególnego znaczenia nabiera ona w żywieniu niemowląt, gdzie stanowi aż 80% masy ciała.

By pociecha rozwijała się zdrowo, warto podawać jej wodę tworzoną specjalnie z myślą o najmłodszych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Chociaż maluszek dostaje wodę wraz z mlekiem mamy, to jednak istnieje wiele sytuacji, gdy dopajanie jest konieczne. Deficyt płynów może pojawić się już wtedy, gdy popołudniowy spacer się przeciągnie, a temperatura powietrza wynosi ponad 20 stopni C. Podawanie dziecku wody jest najprostszą i najbezpieczniejszą metodą, by zaspokoić pragnienie i uniknąć odwodnienia. Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje wody mineralnej i tylko niektóre z nich odpowiadają potrzebom żywieniowym maluszka.

Nie każda woda nadaje się, by podawać ją dziecku. Wątroba oraz nerki małego człowieka nie poradzą sobie z rozkładem związków chemicznych i soli mineralnych zawartych w wodach mineralnych. Dlatego też dietetycy radzą, by do przygotowywania posiłków używać krystalicznie czystej wody źródlanej, przebadanej pod kątem bezpieczeństwa dla niemowląt. Na jej bazie należy również przyrządzać mleko, kaszki, zupki i herbatki podawane dzieciom poniżej pierwszego roku życia.

Pamiętaj!

Zawartość składników mineralnych w wodzie dla niemowląt nie może przekraczać 500 mg/l. Bezpieczny produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny oraz pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

W diecie dziecka decydowanie niewskazana jest woda z kranu. Uzdatniana chemicznie zawiera w swoim składzie związki chloru oraz ołowiu, które prowadzą do wystąpienia alergii pokarmowych.

Czytaj etykiety!

Pamiętaj, że przebadana, dobrej jakości woda na etykiecie zawiera dokładny skład oraz zawartości minerałów. Maluszki powinny dostawać wodę niegazowaną, niskozmineralizowaną o obniżonej zawartości sodu. Zwracaj również uwagę, czy nie zawiera ona środków konserwujących, barwników, sztucznych aromatów, cukru, czy słodziku.

Wodą rekomendowaną dla dzieci przez specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka oraz dietetyków i lekarzy pediatrów, jest między innymi Mama i ja - woda źródlana tworzona pod kątem potrzeb żywieniowych maluszków.

Skład wody wskazanej w żywieniu dzieci:

  • Katoiny (mg/ l)
  • Aniony (mg/ l)
  • Wapniowy 43,69
  • Wodorowęglanowy 165
  • Sodowy 9,7
  • Siarczanowy 13,3
  • Magnezowy 5,05
  • Chlorkowy 4,66
  • Potasowy 1,6

Z okazji zbliżających się wakacji producent wody Mama i ja pragnie pomóc rodzicom zdrowo wychowywać dzieci. Promocyjne opakowania wody znajdziesz w sieciach Kaufland, Selgros Cash & Carry, Tesco oraz Makro.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

u.holik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »