Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zrzuć zbędne kilowaty, czyli zbiórka elektrośmieci w Vis à Vis Wilanów, Royal Wilanów i Eurocentrum

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, jeśli nie jest utylizowany w prawidłowy sposób, bywa groźny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Dlatego warto bezpiecznie się go pozbywać.

28, 29 maja w Vis à Vis Wilanów i Royal Wilanów oraz w dniach 3-7 czerwca w Eurocentrum odbędzie się akcja „Zrzuć zbędne kilowaty”, czyli zbiórka elektroodpadów. Co więcej, przynosząc do tych miejsc niesprawny sprzęt będzie można pomóc nie tylko naturze, ale również potrzebującym. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony m.in. na aktywizację osób niepełnosprawnych.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub zostawione na łonie przyrody, mają niebagatelny wpływ na środowisko. Zanieczyszczają je i stają się niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by pozbywać się ich we właściwy sposób. Teraz nadarza się ku temu okazja. W najbliższy wtorek i środę na terenie centrum Vis à Vis Wilanów oraz Royal Wilanów i później w dniach 3-7 czerwca w Eurocentrum stanie specjalny kontener, do którego będzie można przynieść zniszczony lub niepotrzebny sprzęt. Zebrane elektroodpady zostaną zutylizowane, natomiast pozyskane z nich cenne surowce zostaną ponownie wykorzystane.

W 2018 roku w ramach akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zebrano 10 ton odpadów. Całkowity dochód został przekazany na cele charytatywne. W tej edycji nie będzie inaczej. Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną przekazane Stowarzyszeniu Niepełnosprawni dla Środowiska EKON, którego celem jest aktywizacja zawodowa i tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

 

Uwaga! Lista urządzeń elektrycznych i elektronicznych które będą przyjmowane podczas zbiórki:

 

Grupa 1: Wielkogabarytowe urządzenia elektryczne i elektroniczne

·       Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące,

·       Pralki, suszarki do odzieży.

·       Zmywarki, kuchenki, piekarniki elektryczne, elektryczne płyty grzejne, kuchenki mikrofalowe.

·       Elektryczne urządzenia grzejne, grzejniki elektryczne.

·       Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, pozostały sprzęt wentylujący,

 

Grupa 2: Monitory i telewizory

·       Monitory i telewizory kineskopowe, LCD, LED i innego typu.

 

Grupa 3: Pozostałe (drobne) urządzenia elektryczne i elektroniczne

·       Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (tj. np. żelazka, tostery, frytkownice, młynki, ekspresy do kawy, zegary, wagi).

·       Sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny (tj. np. komputery, laptopy, drukarki, sprzęt kopiujący, faksy, teleksy, telefony).

·       Sprzęt audio/wideo (tj. np. odbiorniki radiowe, kamery, sprzęt wideo, sprzęt nagrywający hi-fi, wzmacniacze dźwięku).

·       Narzędzia elektryczne i elektroniczne (tj. np. wiertarki, piły, maszyny do szycia ).

·       Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy (tj. np. kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, ręczne konsole do gier wideo, gry wideo, urządzenia sterowane komputerowo).

·       Przyrządy do monitorowania i kontroli (tj. np. czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe, ważące lub regulacyjne).

·       Przewody, lampki choinkowe, przedłużacze

 

Grupa 4: Baterie i akumulatory

·       Baterie jedno i wielokrotnego użytku różnych typów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »