Firma » Biznes

ZUK SA wśród najdynamiczniej rozwijających się polskich firm

ZUK SA wśród najdynamiczniej rozwijających się polskich firm
Zobacz więcej zdjęć »
ZUK SA po raz czwarty znalazł się w elitarnym gronie polskich firm, ujętych w rankingu Gazele Biznesu opracowywanym przy współudziale dziennika „Puls Biznesu”.

Kryteria, jakie musiały spełnić firmy, by znaleźć się w zestawieniu Gazele Biznesu 2010 są przejrzyste i niezmienne od lat:  liczy się stały, wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat (2007-2009), potwierdzający dynamiczny rozwój, wiarygodność i uczciwość, co do której nikt nie ma wątpliwości. Gazelami Biznesu zostaje się bezpłatnie, nie wybiera ich żadne jury, lecz to same firmy własnymi wynikami kwalifikują się do zestawienia. Ranking jest więc prawdziwym zwierciadłem kondycji polskich przedsiębiorstw.

Z zoologicznego punktu widzenia gazele to niewielkie antylopy, zamieszkujące pustynie i stepy Afryki i Azji. Bardzo zwinne i szybkie oraz niezwykle czuje, co umożliwia ucieczkę przed drapieżnikiem. W rzeczywistości gospodarczo-ekonomicznej Gazela jest firmą średniej wielkości, która dzięki dynamicznemu rozwojowi, doskonale daje sobie radę wśród znacznie silniejszych konkurentów (przychody ze sprzedaży Gazeli muszą mieścić się - według zasad rankingu - w przedziale pomiędzy 3 - 200 mln zł). W przypadku zagrożenia ze strony konkurencji, po prostu ucieka do przodu! Gazela Biznesu posiada także inne cechy, które odróżniają ją od innych gatunków biznesowych - rekinów czy hien - tj. dobrą reputację i uczciwość wobec konkurentów. Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty, nie ukrywają informacji na temat swojej działalności, preferują solidność i jawność działania.
   
Tegoroczny ranking Gazel Biznesu był wyjątkowy ze wglądu na fakt, że znalazło się w nim 500 firm mniej niż przed rokiem. Jedenasta lista firm jest krótsza o 13% i liczy 3500 firm, wobec 4009 w roku ubiegłym.  Wynika to z faktu, że przy opracowywaniu zestawienia brano pod uwagę lata 2007 - 2009, czyli okres spowolnienia gospodarczego. W efekcie 1500 firm, starających się o tytuł Gazeli Biznesu, nie zostało ujętych w rankingu.
   
W zestawianiu ogólnopolskim Zespół Uzdrowisk Kłodzkich SA znalazł się na 3206 pozycji, a pośród dolnośląskich firm - na 255.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Staropolanka
http://www.staropolanka.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »