Społeczeństwo » Społeczeństwo

Zwierzaki, Halloween i inne jesienne atrakcje w Porcie Łódź Junior

Zwierzaki, Halloween i inne jesienne atrakcje w Porcie Łódź Junior
Zobacz więcej zdjęć »
W doborowym towarzystwie animatorów i dzieciaków z Portu Łódź Junior jesień nie może być smutna i ponura. Szczególnie, gdy można się uczyć o leśnych zwierzakach i jesiennych warzywach.

Te tematy będą zajmować małych gości bezpłatnej sali zabaw w Porcie Łódź w październiku. Maluchów nie ominie Międzynarodowy Dzień Zwierząt i bal z okazji Halloween.

Jesienny jeż i Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Kto lubi jeże – ręka w górę! W pierwszym tygodniu października sympatyczny jesienny zwierzak zapozna dzieci z darami tej pory roku. Korzystając z kasztanów, żołędzi i zasuszonych liści mali goście Portu Łódź Junior stworzą prace plastyczne pobudzające wyobraźnię i kreatywność. To jednak nie wszystko, aby uczcić naszych czworonożnych przyjaciół, Juniorki obchodzić będą 4 października Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Oczywiście w towarzystwie sympatycznego jeża!

Zwierzęta nie tylko domowe

W drugim tygodniu października (07-13.10) dzieciaki bliżej zapoznają się ze zwierzętami – tymi domowymi i nie tylko. Animatorzy zadbają o to, by Juniorki dowiedziały się o zwierzęcych potrzebach i sposobach opiekowania się naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Zwierzęce kalambury i zabawy plastyczne pozwolą im utrwalić wygląd i zachowania leśnych przyjaciół. Te dzieci, które nie miały nigdy okazji wybrać się na wieś zapoznają się z kurami, kaczkami i innymi zwierzętami gospodarskimi.

Stary niedźwiedź mocno śpi

W trzecim tygodniu października dzieci poznawać będą tajemnice leśnych stworzeń. Wybiorą się w głąb Juniorowej puszczy, w której rozwiązywać będą krzyżówki i zagadki dotyczące dzikich stworów. Nie ominą ich również zajęcia plastyczne. Wraz z animatorami wykonywać będą zwierzęce maski, a także pomalują buzie w najdziksze wzory.
 

Kocham Cię, przyrodo!

Między 21 a 27 października maluchy spędzą czas na poznawaniu przyrody. Po tym tygodniu będą mogły wykazać się doskonałą znajomością drzew – iglastych i liściastych  i poznają sposobów segregowania śmieci. Dowiedzą się również jak dbać o przyrodę i czystość środowiska. Wiedza ta pozwoli im w pełni podziwiać piękno przyrody na niejednym jesiennym spacerze z dziadkami i rodzicami.  

Dzień Nietoperza, czyli Halloween w Porcie Łódź Junior

Koniec października wielu osobom kojarzy się z Halloween. Z tą tradycją zapoznają się również dzieciaki, które zagoszczą w Porcie Łódź Junior w dniach od 28 do 31 października. Zanim jednak dzieci przystąpią do wspólnej zabawy na Balu Halloween, który odbędzie się 31 października, dowiedzą się ile wartości odżywczych mają jesienne warzywa. Oczywiście będzie i dynia – nieodłączny element tej pory roku.

Na październikowe, bezpłatne zajęcia Port Łódź Junior zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Sala zabaw otwarta jest  od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 oraz w weekendy w godz. 10.00-20.00.

Więcej informacji Porcie Łódź Junior znajduje się na stronie internetowej www.portlodz.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »