Kultura, sztuka » Kultura

Życie ostre jak maczeta, czyli V Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

Życie ostre jak maczeta, czyli V Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów
Zobacz więcej zdjęć »
Zachęcamy do licytacji zdalnej – telefonicznej oraz online – lub zostawienie zlecenia.

Zapraszamy do licytacji prac znakomitych artystów, którzy wkroczyli na rynek sztuki po 1989 roku – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów pojawi się w aukcyjny wieczór już 19 czerwca 2020 roku o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa). Zachęcamy do licytacji zdalnej – telefonicznej oraz online – lub zostawienie zlecenia.

W katalogu znajdziecie 34 prace stworzone przez artystów o wypracowanym stylu i języku, którzy mogą pochwalić się licznymi sukcesami na polskim i zagranicznym rynku sztuki. Wśród nich pojawi się metafizyczny kobiecy wizerunek autorstwa Katarzyny Kołtan, fakturowa czerń Bartosza Kokosińskiego czy gwiezdny pejzaż Agaty Kosmali.

W stylistyce „ulicznej” pozostaje Michał Cygan, który komentuje współczesną, skonfliktowaną przestrzeń miejską oraz jej mieszkańców; Wojtek Brewka i portret pokolenia X; Basia Banda obnażająca okrutne mechanizmy natury oraz Viola Tycz przedstawiająca trudną miłość w czasie epidemii. Geometrię odnajdziecie w pracach Małgorzaty Jastrzębskiej, Patrycji Nurkan, Anny Panek i Andrzeja Batora; z kolei Łukasz Patelczyk realizm pejzażu poddaje podziałom ściśle wyznaczonym przez proste białe linie.

Oprócz obrazów, katalog skrywa również dwie rzeźby: prehistoryczną Wenus Mariusza Dydo, który umiejscawia ją trochę w tradycji tradycyjnych wierzeń voodoo, a trochę pop-artu; oraz Demeter Tomasza Górnickiego, uwikłaną w dynamiczne, rozwiane szaty.

Od 15 czerwca do dnia aukcji wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w naszej siedzibie – pracownicy Art in House z przyjemnością opowiedzą o każdej pracy z katalogu.

Szczegółową instrukcję licytacji możecie znaleźć pod linkiem:

https://artinhouse.pl/pl/dom-aukcyjny/jak-licytowac

Cały katalog dostępny na:

https://artinhouse.pl/pl/aukcja

 

Zapraszamy!


V Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

19 czerwca 2020, 19:30 (piątek)

Art in House Dom Aukcyjny

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ArtinHouse

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »