Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zyskaj więcej, czyli jak nie stracić fortuny na początku roku szkolnego?

Zyskaj więcej, czyli jak nie stracić fortuny na początku roku szkolnego?
Zobacz więcej zdjęć »
Przygotowanie uczniów do rozpoczęcia roku szkolnego potrafi spędzić sen z powiek wielu rodzicom - nawet tym, których dziecko jest już w liceum! Co zatem zrobić, aby szkolne zakupy nie nadwyrężyły domowego budżetu? Jak nie ulec szałowi i wybrać tylko potrzebne rzeczy? Wystarczy kilka prostych trików.

Jak co roku, wraz z ostatnimi wakacyjnymi dniami, powraca temat kompletowania szkolnych wyprawek dzieci i młodzieży. Dla wielu rodziców ten czas to prawdziwe wyzwanie – takie zakupy potrafią poważnie nadszarpnąć budżet domowy. Przygotowując się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, warto w pierwszej kolejności sprawdzić stan artykułów, które pozostały z zeszłego roku, a następnie sporządzić listę brakujących rzeczy, które są najbardziej potrzebne. Poza akcesoriami, należy oczywiście zadbać o zestaw książek – podręczniki szkolne to obowiązkowa pozycja w plecaku każdego ucznia. Portal Livro.pl oferuje obszerny zbiór książek w najniższych cenach. W ofercie znajdują się wybrane podręczniki z rabatem do 15% oraz bogaty asortyment pomocy dydaktycznych do testów maturalnych, opracowań, słowników i wielu innych. Wszystkie propozycje zostały skatalogowane tak, by można było je z łatwością odnaleźć na stronie sklepu.

Edukacja dla każdego ucznia

Portal Livro.pl to prawdziwa skarbnica podręczników i materiałów dydaktycznych dla uczniów szkół licealnych i technikum. To głównie im potrzebne są skrypty oraz repetytoria pomagające w przygotowaniu do pierwszego egzaminu decydującego o ich dalszej edukacji. Na stronie internetowej widnieje cały szereg artykułów dostępnych w promocyjnych cenach. Przyszli maturzyści znajdą tu wiele materiałów pomocniczych, na różnych poziomach zaawansowania, takich jak testy czy ćwiczenia, które z powodzeniem uzupełnią program szkolny. Książki z zakresu humanistyki oraz przedmiotów ścisłych (np. fizyka, matematyka czy chemia) to tylko kilka przykładów z szerokiego wachlarza asortymentu. Wsparciem dla przyszłych studentów będą również liczne opracowania lektur dostępne na stronie sklepu. Podręczniki dla szkół zawodowych oraz uczelni wyższych to kolejna propozycja od Livro.pl. Na portalu dostępne są przystępne cenowo podręczniki do nauki przedmiotów zawodowych, jak i te pomocne w zdobyciu tytułu inżyniera czy magistra.

Księgarnia internetowa oferuje również książki dla uczniów szkół podstawowych oraz tych najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze zdobywaniem wiedzy. Znajdują się tu podręczniki różnych wydawnictw zarówno do nauki zintegrowanej dla klas 1-3, jak i te potrzebne do przyswajania bazowych przedmiotów w klasach 4-8 oraz do religii. Poznawanie języków obcych najlepiej rozpocząć już od najwcześniejszych lat. Młode, bystre pociechy chłoną wiedzę poprzez zabawę w błyskawicznym tempie, co procentuje w przyszłości. Livro.pl dysponuje bogatym zbiorem ciekawych i kolorowych książek, które przyciągną uwagę każdego malucha, również w wieku przedszkolnym. Wszystko to dostępne jest w sklepie w możliwie najniższych cenach, dzięki czemu zakupy nie przyprawią rodziców o zawrót głowy.

Akcesoria szkolno–biurowe: jak ograniczyć się do niezbędnego minimum?

Najmłodsi uczniowie potrzebują także wielu artykułów papierniczych i biurowych, ponieważ poprzez angażujące gry i zabawy najlepiej przyswajają wiedzę. Ci nieco starsi mogą potrzebować akcesoriów dostosowanych do ich wieku i rosnących potrzeb, np. przyrządów geometrycznych, specjalistycznych kredek czy dużych kołozeszytów. Po sprawdzeniu, które niewykorzystane artykuły zalegają jeszcze w szufladach biurek, warto stworzyć bazową listę zakupów. Opłaci się także dogłębne przejrzenie tornistrów czy piórników – może okazać się bowiem, że stan posiadanych akcesoriów pozwoli na kolejny rok ich użytkowania, dzięki czemu zaoszczędzimy określoną kwotę na inne niezbędne szkolne gadżety.

W zakładce „artykuły szkolne” można znaleźć intuicyjnie pogrupowane produkty, co ułatwia zakupy. Paleta rozpoczyna się od długopisów i ołówków, czyli podstawowych akcesoriów wypełniających piórnik, poprzez różne rodzaje farb aż na nożyczkach i typowych artykułach biurowych skończywszy. Z myślą o fanach dodatkowych rabatów portal Livro.pl przygotował dla klientów specjalną ofertę. Korzystając z kodu SZKOLA15 w ramach akcji Back to school można uzyskać aż 15% zniżki na artykuły papiernicze. Promocja potrwa do 8 września br. Jeśli więc nie jesteśmy do końca pewni, czy niektóre akcesoria przydadzą się w kolejnym roku szkolnym, warto poczekać, by wraz z początkiem września zaktualizować listę zakupów. Dodatkowym atutem takich zakupów jest wybór formy doręczenia przesyłki. Księgarnia internetowa Livro.pl umożliwia odbiór zamówienia w dwóch punktach, w Poznaniu i w Warszawie, w ramach bezpłatnej dostawy. Realizacja zamówienia poprzez inne formy doręczenia jest natomiast dostępna za niewielką opłatą 4,99 zł, co stanowi niewielki koszt przy dużej wygodzie kupowania online.

Początek roku szkolnego wcale nie musi oznaczać dla rodziców niekończących się zakupów. Warto podejść do sprawy z rozsądkiem, aby nie stracić głowy w ferworze przygotowań i nie ostudzić entuzjazmu dzieci. To przecież ich radość z nowego podręcznika i akcesoriów powoduje, że nabierają zapału do wyzwań, jakie stawia przed nimi kolejne 10 miesięcy nauki! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedNacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »