Technologie » Internet

Zyxel Networks wprowadza na rynek pierwszy punkt dostępowy Wi-Fi 7 o przepustowości 22 Gb/s

Zyxel Networks wprowadza na rynek pierwszy punkt dostępowy Wi-Fi 7 o przepustowości 22 Gb/s
Zobacz więcej zdjęć »
Nowy punkt dostępowy Wi-Fi 7 WBE660S oferuje prędkości pięciokrotnie wyższe niż poprzednia generacja, zarządzanie w chmurze i zabezpieczenie brzegu sieci bezprzewodowej.

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych opartych na chmurze, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek swojego pierwszego rozwiązania Wi-Fi 7.  Punkt dostępowy WBE660S Wi-Fi 7 BE22K Triple-Radio NebulaFlex Pro  przeznaczony jest dla dostawców usług zarządzanych (MSP), małych i średnich firm (SMB) oraz przedsiębiorstw. Punkt dostępowy WBE660S oferuje technologię klasy korporacyjnej, wyjątkową wydajność oraz płynne zarządzanie i bezpieczeństwo oparte na chmurze. Zaprojektowany został w celu rozwiązania najtrudniejszych problemów z siecią Wi-Fi w firmach i dostępny będzie w sprzedaży od końca października 2023 r.

Spełnianie zmieniających się wymagań w zakresie łączności

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bezprzewodowy punkt dostępowy Wi-Fi 7 firmy Zyxel Networks został zaprojektowany, aby pomóc firmom sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na obszary o dużej gęstości, takie jak biura, sale lekcyjne, stadiony i węzły komunikacyjne. Dzięki potrójnej architekturze radiowej WBE660S obsługuje prędkości do 22 Gb/s, czyli pięć razy szybciej niż poprzednia generacja Wi-Fi (Wi-Fi 6/6E). Jest to możliwe dzięki  szerszemu kanałowi 320 MHz (wyłącznie dla urządzeń Wi-Fi 7), który poprawia i zwiększa ogólną przepustowość, wykorzystując pasmo 6 GHz. Dodatkowo, włączenie łącza Multi-Gig LAN, które obsługuje do 10GbE, odblokowuje pełny potencjał sieci 10GbE.

Bezkonkurencyjna wydajność

Zasilany przez platformę Qualcomm ® Networking Pro 1220 Wi-Fi 7, WBE660S zapewnia solidną moc obliczeniową i płynne działanie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Trzy inteligentne anteny 4x4 optymalizują wydajność Wi-Fi poprzez kształtowanie wzorców antenowych w celu dostosowania sygnału do każdego środowiska  oraz poprzez łagodzenie zakłóceń.

Ekskluzywna konstrukcja Zyxel Networks RF-first, która obejmuje technologie Advanced RF Filter i Advanced Cellular Coexistence, dodatkowo minimalizuje zakłócenia z sąsiednich kanałów Wi-Fi i sieci komórkowych 4G/5G, które często występują w środowiskach o dużej gęstości. Konstrukcja nie tylko zapewnia optymalną wydajność na wszystkich kanałach, ale także w pełni wykorzystuje wzrost przepustowości zapewniany przez 4K QAM (wyłącznie dla Wi-Fi 7).

Uproszczone zarządzanie i większe bezpieczeństwo dzięki Nebula Cloud

Zarządzanie i zabezpieczanie sieci o znaczeniu krytycznym i wysokiej gęstości z minimalnym marginesem błędu może być niezwykle trudne. Bezproblemowo zintegrowany z chmurą Zyxel Networks Nebula, WBE660S z roczną licencją Nebula Pro Pack  jest wyposażony w funkcje klasy korporacyjnej, takie jak WiFi Health, WiFi Aid Connect & Protect Plus (CNP+)

WiFi Aid automatycznie rozwiązuje problemy z dostępem do sieci na całej drodze wdrażania klienta bezprzewodowego, a CNP+ zapewnia zwiększoną ochronę przed naruszeniami - zabezpieczając brzeg sieci bezprzewodowej w punkcie, w którym większość ruchu użytkownika wchodzi do sieci.

"Platforma Qualcomm Networking Pro 1220 zapewnia funkcje Wi-Fi 7 nowej generacji i już dziś, oferuje potężne możliwości obliczeniowe oraz projekt architektoniczny zbudowany z myślą o wymagających środowiskach infrastrukturalnych" - powiedział Ganesh Swaminathan, wiceprezes i dyrektor generalny ds. infrastruktury bezprzewodowej i sieci, Qualcomm Technologies, Inc. "Dzięki naszej stałej współpracy z Zyxel jesteśmy dumni, że możemy zaoferować platformę, która jest idealna dla bardzo zatłoczonych przedsiębiorstw, małych i średnich firm i wyznacza branżowe standardy wydajności sieci".

"WBE660S to prawdziwy przełom dla dostawców MSP, którzy chcą rozwiązać problem przeciążenia sieci Wi-Fi w najbardziej wymagających miejscach" - powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networks. "Jako pionierzy Wi-Fi 7 wykorzystaliśmy moc innowacji bezprzewodowych i połączyliśmy ją z naszą unikalną architekturą produktu, aby sprostać wyzwaniom związanym z łącznością, przed którymi stoją firmy. Dzięki zarządzaniu w chmurze Nebula, które zwiększa łatwość użytkowania, Zyxel Networks z dumą przewodzi we wprowadzaniu Wi-Fi 7 do większej liczby firm i pomaga im czerpać korzyści z nowej ery łączności".

Opcje zasilania WBE660S obejmują ładowanie PoE++ i USB Type-C, przy czym to drugie oferuje ekologiczną alternatywę poprzez wykorzystanie istniejących ładowarek. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.zyxel.com/global/en/products/wireless/be22000-wifi-7-triple-radio-nebulaflex-pro-access-point-wbe660s.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konrad Kotlarski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »