Dom » Budownictwo

Czy pianka PUR jest najlepszym termoizolatorem budynku?

Czy pianka PUR jest najlepszym termoizolatorem budynku?
Zobacz więcej zdjęć »
Pianka PUR ze spienionej żywicy poliestrowej to obecnie w zasadzie podstawowy element ocieplenia budynku. I nic dziwnego bo pianki poliuretanowe mają wiele zalet. Są wytrzymałe pod względem mechanicznym oraz cechują się dobrą izolacją akustyczną.

Poliuretan w budownictwie

Wykonane z poliuretanu płyty wykorzystywane są do izolacji ścian zewnętrznych, dachów czy balkonów. Najpopularniejsze są jednak i tak pianki uszczelniające, które nadają się do montowania okien i drzwi, klejenia i izolowania dachówek czy paneli ściennych, wypełnienia szczelin między płytami styropianowymi oraz do wygłuszania i uszczelniania ścianek działowych.

 

Pianka PUR i jej zalety

Wyroby z pianki PUR są łatwe w transporcie, montażu czy obróbce. Pianka jest także odporna na działanie grzybów i pleśni. Wraz z upływem czasu nie zmienia swoich parametrów mechanicznych i izolacyjnych, a więc nie starzeje się. Można ją stosować w bardzo szerokim zakresie temperaturowym. Przez krótki czas jest w stanie wytrzymać nawet w temperaturze rzędu 250 stopni Celsjusza. Poza tym pianka PUR produkowana jest w wersji palnej i samogasnącej. Niestety w czasie pożaru wydziela szkodliwe dla zdrowia substancje i to jest jej największa wada. Z uwagi na doskonałe właściwości wykorzystywana jest obecnie na coraz większej liczbie budów – zauważają eksperci z firmy http://ocieplenia-wejherowo.pl/.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »