Dom » Wnętrza

Jaki dywan jest najlepszy dla alergika?

Jaki dywan jest najlepszy dla alergika?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy kto jest alergikiem, lub mieszka w domu z alergikiem doskonale wie, jak trudne jest życie z alergią. Skoro fatalnie czujemy się podczas pylenia na powietrzu, warto zadbać o to, żeby w mieszkaniu pyłów było jak najmniej. Idealnym rozwiązaniem wydaje się odpowiednio dobrany dywan.

Materiał jest istotny

Alergicy mają problemy z pyłkami kwiatów, krzewów i roślin ogólnie, ale także problem z kurzem. Ogólnie wszystko lub niemalże wszystko co unosi się w powietrzu, może powodować u nich nie tylko katar czy kichanie, ale wręcz problemy z zatokami, a nawet problemy z oddychaniem. To powoduje nie tylko dyskomfort, ale również problemy zdrowotne. Dywan jest jednym ze sposobów złagodzenia owych problemów. Jest sposobem stosowanym od lat i nadal doskonale sprawdza się w praktyce. Wybierając jednak dywan dla alergika, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał. Bawełna, wełna, jedwab, naturalne materiały są niestety nie najlepszym rozwiązaniem. Przyciągają kurz, są wręcz hodowlą roztoczy oraz różnych bakterii i pyłów. Tymczasem sztuczne tkaniny – najlepiej antystatyczne, doskonale radzą sobie z „zatrzymywaniem” pyłków każdego rodzaju i nie powodują powstawania nowych.

 Krótkie włosie

Długowłose dywany, takie jak shaggy, choć są piękne, to nie są przystosowane dla alergików. Niestety, ale nie tylko ich czyszczenie jest problematyczne, bowiem firmy ogłaszające się pod szyldem „pranie dywanów Łódź”, życzą sobie znacznie więcej za pranie tego typu dywanu, ale również jest to doskonała hodowla kurzu, pyłu oraz roztoczy niemalże każdego rodzaju. Dodatkowo shaggy nie przetrzymują kurzu, a wręcz rozpylają go dalej za każdym razem, kiedy ich włosie zostanie choćby dotknięte. To powoduje problemy i to nie byle jakie, szczególnie dla alergików, stąd lepszym wyborem jest naturalnie dywan z krótkim włosem.

 Regularne sprzątanie i mycie dywanu

Pranie dywanów Łódź”, „Mycie dywanów”, „Czyszczenie dywanów”. Takich ogłoszeń są setki, całe mnóstwo jest ich w sieci, czy też w gazetach. Wydaje się więc, iż nie ma problemu ze znalezieniem fachowej firmy, która dywan upierze oraz wyczyści. Niestety, problemem są właśnie dywany w domach alergików. Te powinny, a wręcz muszą być czyszczone dwukrotnie częściej niż te tradycyjne. Dodatkowo, są to najczęściej dywany z tkanin sztucznych, które łatwo zniszczyć myjąc je mechanicznie, lub też spowodować, że staną się elektrostatyczne. Dlatego też regularne mycie i sprzątanie dywanu dobrze jest powierzyć fachowcom, szczególnie jeśli ma to być dywan w domu alergika, gdzie zachowanie czystości jest kluczowe!

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »