Firma » Tax

„1% dla OPP” – ruszyła społeczna akcja serwisu księgowości internetowej ifirma.pl

„1% dla OPP” – ruszyła społeczna akcja serwisu księgowości internetowej ifirma.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa lata temu serwis księgowości internetowej ifirma.pl stworzył dla swoich klientów narzędzie do rozliczania PIT-u rocznego przez internet. Program odniósł sukces, dlatego postanowiono go udostępnić wszystkim podatnikom, nie tylko klientom ifirma.pl.

Udostępniając pitroczny.pl szerokiej rzeszy podatników wpadliśmy na pomysł, aby szerząc ideę rozliczania podatków przez internet jednocześnie mobilizować ludzi do oddawania jednego procenta z podatku na szlachetne cele - mówi Joanna Zalewska, Kierownik Serwisu ifirma.p.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W tym roku już po raz drugi ifirma.pl zachęca fundacje i inne instytucje o statusie organizacji pożytku publicznego do zamieszczenia specjalnego linka na ich stronach. Dzięki niemu podatnik może wypełnić swoje roczne zeznanie podatkowe, a organizacja automatycznie stanie się beneficjentem 1% jego podatku. Wspomniana akcja jest całkowicie bezpłatna, a udział w niej nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji dla OPP, co sprawia, że pitroczny.pl jest raczej ewenementem na rynku pozornie bezpłatnych programów do rozliczania PIT-ów. Z początku fundacje nie dowierzały nam, że nie muszą nic płacić. Po uruchomieniu akcji rozdzwoniły się telefony z pytaniami ile to kosztuje i gdzie jest haczyk? - śmieje się Joanna Zalewska - Musieliśmy za każdym razem tłumaczyć, że akcja jest społeczna i haczyków brak.

Do końca terminu złożenia zeznania podatkowego pozostało jeszcze niewiele ponad 6 tygodni, wliczając w to okres świąteczny, w którym raczej nikt o obowiązkach wobec fiskusa myśleć nie będzie. Tradycyjnie już największy boom  „pitowy" przypada na drugą połowę kwietnia. Korzystając z pitroczny.pl można szybciej rozliczyć się ze Skarbówką, a dzięki obsłudze e-deklaracji PIT-37 wysłać elektronicznie prosto do właściwego urzędu.

Więcej informacji na http://www.pitroczny.pl/. Instrukcja dla OPP znajduje się w zakładce „1% dla OPP".

http://www.ifirma.pl/ to pierwszy w Polsce serwis do prowadzenia księgowości małej firmy przez internet. Z usług ifirma.pl korzysta obecnie ponad 7 tysięcy podmiotów.

Właścicielem serwisu jest Power Media S.A. giełdowa spółka informatyczna, specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, outsourcingu i rekrutacji kadr IT.  Więcej na www.power.com.pl.

Kontakt dla mediów:

Kinga Turek

kturek@power.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kturek@power.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »