Technologie » Internet

10 korzyści z cloud computing dla Twojego biznesu

10 korzyści z cloud computing dla Twojego biznesu
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia chmur obliczeniowych (ang. cloud computing), pomimo iż stosunkowo nowa, zyskała już szerokie rzesze zwolenników zarówno wśród użytkowników prywatnych, oraz - co chyba jeszcze lepiej świadczy o jej jakości – biznesowych.

Co zatem sprawia, że internetowe chmury stały się tak popularne? Dlaczego warto jest zaufać tejże technologii prowadząc własny biznes?


Odpowiedzią na powyższe pytania są pewne cechy chmur, będące jednocześnie ich zaletami. Jest ich sporo, dlatego też muszą one zostać odpowiednio usystematyzowane, aby stworzyły klarowny obraz korzyści, jakie odniesie każdy, kto zechce skorzystać z możliwości, jakie daje cloud computing. Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, świadczące o atrakcyjności chmur w oczach przedsiębiorców.

Elastyczność

Pod tym pojęciem rozumiemy łatwe i szybkie dostosowanie możliwości chmury do aktualnych potrzeb użytkownika; takie parametry jak prędkość przesyłu danych oraz dostępna pojemność pamięci chmury, mogą być na bieżąco zmieniane tak, aby jak najskuteczniej realizować założone przez usługobiorcę zadania. Co więcej, elastyczność dotyczy też kosztów; klient płaci tylko za to, z czego w chmurze rzeczywiście korzystał. Daje jej to znaczącą przewagę nad hostingiem, gdzie płaci się „z góry” za możliwość używania przestrzeni dyskowej i prędkości przesyłu, bez względu na to, czy faktycznie wykorzystało się pełen potencjał, czy też nie, oraz nad tradycyjnymi nośnikami danych (np. twarde dyski), których objętość jest z góry określona, a w przypadku jej zapełnienia, należy zakupić nowy dysk. 

Czytaj całość artykułu tutaj: https://magazynit.pl/cloud-computing/10-korzysci-z-cloud-computing-dla-twojego-biznesu.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »