Technologie » Komputery

10 kroków do cyberbezpieczeństwa w biznesie

10 kroków do cyberbezpieczeństwa w biznesie
Zobacz więcej zdjęć »
Rosnąca liczba i poziom zaawansowania zagrożeń bezpieczeństwa sprawia, że ochrona firmy staje się coraz ważniejsza. W samym 2014 roku cyberprzestępcy ukradli około 500 milionów tożsamości z firm na całym świecie, a ataki i infekcje wirusami komputerowymi są kontynuowane na skalę przemysłową.

Dla wielu organizacji ochrona ich sieci oraz danych szybko staje się zadaniem nie do wykonania.

Jednakże gdyby rozłożyć kwestię bezpieczeństwa informacji na czynniki pierwsze, otrzymamy trzy podstawowe elementy: aktywa, podatności oraz zagrożenia. Aktywa posiadają podatności, które mogą zostać wykorzystane przez zagrożenia, a jedno włamanie może być początkiem wielokrotnych ataków.

Próbując wyjść naprzeciw tym zagadnieniom, Unia Europejska wprowadza prawa regulujące bezpieczeństwo danych, które po wprowadzeniu zobligują firmy do takiej samej odpowiedzialności za dane klienta, jak ma to miejsce w przypadku instytucji publicznych oraz rządowych. Za uchybienia w tej kwestii będą grozić surowe kary. Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się technologią, bankowością, opieką zdrowotną, fitnessem czy gastronomią, jeżeli coś sprzedaje, to najprawdopodobniej przechowuje ona informacje klientów w swojej sieci. Pomimo tego, że rządy i organy ścigania pracują, aby przeciwdziałać cyberzagrożeniom, mają one bardzo ograniczony wpływ na zmniejszenie ryzyka, w obliczu którego stają codziennie organizacje. Wobec powyższego firmy muszą brać sprawy w swoje ręce.

Jednak jak tego dokonać? Chociaż większość kierowników określa bezpieczeństwo sieci jako priorytet, często nie są w stanie przekonać o tym zarządów swoich spółek, dopóki nie zdarzy się wyciek danych. Takie podejście musi się zmienić, myślenie o bezpieczeństwie w kontekście zapobiegania powinno stać się standardem. Aby wspomóc wprowadzenie proaktywnej strategii bezpieczeństwa, poniżej przedstawiono 10 kroków ułatwiających zmianę metod ochrony sieci firmowej oraz danych.

1. Użyj bezpieczeństwa jako klucza do innowacji

Aktywna strategia bezpieczeństwa może dać firmie więcej niż tylko ochronę przed atakami. Może także przyspieszyć wdrażanie nowych technologii, które sprawią, że biznes stanie się bardziej efektywny. Przy wprowadzaniu nowych rozwiązań i urządzeń, ocena ryzyka powinna być częścią procesu, aby upewnić się, że ochrona przed zagrożeniami jest integralną częścią wdrożenia. Wbudowane zabezpieczenia dają lepszą ochronę, która pozwoli na dalsze innowacje.


Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.magazynit.pl/rynek-it/10-krokow-do-cyberbezpieczenstwa-w-biznesie.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »