Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

10 najlepiej ocenionych anime 2014 roku

10 najlepiej ocenionych anime 2014 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego roku w Japonii wydaje się około 150 seriali anime. Na ten przykład, w ubiegłym roku było to około 170 serii, zaś w planach na 2015 już jest około setki seriali, a rok nawet dobrze się nie rozkręcił. Aby ułatwić wam wybór, w rozwinięciu artykułu znajdziecie 10 najlepszych seriali.
Przedstawiony ranking bazuje na topliście, którą można znaleźć na blogu Animeholik. Ta z kolei opiera się na ankiecie przeprowadzonej przez Kotaku. Poniżej możecie znajdziecie najlepsze anime, wraz z krótkim opisem.

#1: Kill la Kill.
Anime zbiera wysokie noty od krytyków i widzów. Opowiada o dziewczynie, która próbuje rozwikłać śmierć swojego ojca. W tym celu zapisuje się do akademii, której uczniowie noszą mundurki o super mocach.

#2: Sword Art Online II.
Drugi sezon niezwykle popularnego anime, z akcją osadzoną w grach online. Tym razem bohater próbuje rozwikłać morderstwa jakie mają miejsce w jednej z gier w którą gra się przy pomocy gogli wirtualnej rzeczywistości.

#3: Tokyo Ghoul.
To zdecydowanie nie jest anime dla najmłodszych. Niezwykły horror opowiadający o studencie, który po tragicznym wypadku otrzymuje narządy potwora, Ghoula. Od tej pory sam będzie czuł głód ludzkiego mięsa.

#4: No Game No Life.
Historia rodzeństwa, które dzięki swojej inteligencji i refleksowi jest niepokonane w grach. Brat z siostrą zwracają na siebie uwagę boga, który przenosi ich do świata w jakim wszystkie spory rozstrzyga się przy pomocy gier.

#5: Akame Ga Kill!
Opowieść o poszukiwaczu przygód, który w trosce o swoją wioskę wyrusza do stolicy zarobić pieniądze. Wkrótce na jego drodze staje drużyna rebeliantów, której celem jest obalenie osób aktualnie sprawujących władzę.

#6: Space Dandy.
Łowca kosmitów imieniem Dandy w każdym odcinku przeżywa zaskakująco komiczne przygody. W poszukiwaniu nowych ras obcych towarzyszą mu robot oraz kosmita przypominający humanoidalnego kota.

#7: Hunter X Hunter.
Chociaż to anime zaczęło się w 2011, to jego ostatni odcinek został wyemitowany w 2014. Fabuła opowiada o chłopcu, który pragnie odszukać swojego zaginionego ojca, w tym celu ma zamiar zostać łowcą.

#8: Psycho-Pass (Sezon 2).
Jednym z najlepszych anime 2014 roku uznano drugi sezon Psycho-Pass. Akcja serialu rozgrywa się w świecie, w którym wszechobecny system na bieżąco mierzy stan psychiczny człowieka, eliminując osobników zagrażających innym.

#9: Log Horizon.
Kolejny przedstawiciel seriali, których akcja została osadzona w środowisku gry online. Bohaterami serialu Log Horizon jest grupka graczy, którzy wraz z tysiącami innych zostają uwięzieni w świecie gry MMORPG.

#10: Barakamon.
Optymistyczne anime opowiadające o młodym kaligrafie, który po pobiciu kuratora, zostaje zmuszony do zamieszkania na wsi. Tam poznaje wiele sympatycznych osób, które nie dają mu ani chwili spokoju.

Źródło: http://www.animeholik.pl/2015/02/top-20-najlepszych-seriali-anime-2014.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Animeholik: Blog o anime
http://www.animeholik.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »