Gospodarka » Przemysł

10. Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych w Nowej Dębie

10. Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych w Nowej Dębie
Zobacz więcej zdjęć »
5 maja 2013 r. w Nowej Dębie miało miejsce wyjątkowe widowisko – 10. Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych „TURKI 2013”.
NSG Group, właściciel spółki Pilkington Automotive Poland, przygotował pamiątkowe grawertony, wykonane z szyb samochodowych marki Pilkington, które zostały uroczyście wręczone uczestnikom wydarzenia.

W pierwszą niedzielę maja 2013 r. w Nowej Dębie odbyła się 21. Podkarpacka i 10. Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych „TURKI 2013". Impreza związana jest z XVII-wieczną tradycją straży honorowych strzegących Grobu Chrystusa od Wielkiego Piątku do mszy rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę. To ważne dla regionu wydarzenie, niezwykłe na skalę ogólnopolską. Barwną paradę, w której uczestniczyło blisko 1500 osób w oryginalnych strojach - w tym 34 grupy turków, 10 orkiestr dętych i 4 grupy mażoretek - oglądali mieszkańcy gminy, turyści, pasjonaci historii i tradycji.

W uroczystościach nie zabrakło spółki Pilkington Automotive Poland, należącej do japońskiego koncernu NSG Group, która w 2012 roku uruchomiła na terenie gminy swoją drugą w Polsce fabrykę szyb samochodowych. Zakład produkcyjny i magazyn, wybudowane w Chmielowie koło Tarnobrzega, są największą w regionie inwestycją tworzącą nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Z okazji parady Pilkington Automotive Poland wykonał i wręczył 85 oryginalnych statuetek upamiętniających to niezwykłe widowisko. Grawertony o oryginalnym kształcie, na których naniesiono pamiątkową inskrypcję, wykonano z szyb samochodowych produkowanych w zakładach Pilkington.

„Działania na rzecz lokalnej społeczności, wspieranie rozwoju, zaangażowanie w kulturę i tradycję mieszkańców najbliższego otoczenia naszych zakładów, jest integralnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju spółek NSG Group, do której należy Pilkington Automotive Poland" - powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Parada straży honorowych TURKI 2013 to wydarzenie szczególne dla mieszkańców gminy Nowa Dęba i całego Podkarpacia. Cieszymy się, że możemy w nim uczestniczyć, a ufundowana przez nas statuetka, wykonana z oryginalnej szyby samochodowej upamiętni to niezwykłe widowisko".

Statuetki, uroczyście wręczone przez Prezesa Ryszarda Janię i organizatorów imprezy z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, otrzymały wszystkie zespoły straży honorowych i orkiestry biorące udział w paradzie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Obrony Narodowej, Marszałek Podkarpacki. Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie oraz Gminą Nowa Dęba.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »