Społeczeństwo » Społeczeństwo

13% rodziców w Europie poniosło straty wskutek korzystania z komputerów przez dzieci

13% rodziców w Europie poniosło straty wskutek korzystania z komputerów przez dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
Dzieci uwielbiają internet – czasami jednak trzeba za to słono zapłacić. Często to mama i tata wyrównują rachunek za błędy swoich dzieci popełniane w Sieci.

Niemal 1/8 rodziców z Europy straciła swoje pieniądze lub istotne dane osobiste wskutek niemonitorowanego wykorzystywania komputera przez dzieci – tak wynika z badania przeprowadzonego latem 2013 r. przez Kaspersky Lab i B2B International.

 

Do czego są zdolne dzieci? W erze powszechnego dostępu do internetu za pośrednictwem komputerów, smartfonów i tabletów pytanie to nabiera szczególnego znaczenia. W internecie nie istnieją żadne granice: jeżeli potrafisz obsługiwać komputer, możesz wejść na strony wszelkiego rodzaju – a dzisiejsze dzieci często są z technologią za pan brat i nie ustępują pod tym względem swoim rodzicom (a często nawet ich przewyższają). Jednak nie wszystkie treści umieszczone online są odpowiednie dla naszych pociech i mimo że internet to cenne źródło wiedzy i rozrywki, jest to również źródło poważnych zagrożeń.  

 

Z badania przeprowadzonego niedawno przez Kaspersky Lab oraz B2B International wynika, że około 22% Europejczyków obawia się, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich dzieci co najmniej raz napotkały zagrożenie podczas korzystania z internetu. Około 8% badanych stwierdziło, że dzieci natknęły się na nieodpowiednią zawartość, a 4% respondentów posiada dowód, że ich potomstwo kontaktuje się z nieznajomymi.  

 

Około 6% respondentów przyznało, że ich pociechy przez przypadek usunęły istotne dane z ich komputerów, a 3% dzieci nieumyślnie udostępniło takie dane innym. Podobny odsetek europejskich rodziców przyznał, że otrzymał niespodziewany rachunek za zakupy online, po tym jak ich dzieci uzyskały dostęp do kont sklepach z aplikacjami. Łącznie, 13% europejskich rodzin poniosło koszty finansowe lub utraciło dane z powodu aktywności online swoich dzieci. 

 

Wyniki te pokazują, że dzieci i ich rodzice są narażeni na poważne ryzyko w internecie, i dowodzą, że aby go uniknąć, należy podjąć specjalne środki.

 

Takie środki zapewnia specjalna funkcja kontroli rodzicielskiej wbudowana w produkty Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Internet Security for Mac. Oferuje ona rodzicom pomoc w rozwiązaniu następujących problemów: 

 

 

·         Dzieci są ciekawe i towarzyskie - przy pomocy kontroli rodzicielskiej można zablokować strony internetowe zawierające nieodpowiednią zawartość i usunąć je z wyników wyszukiwania, jak również wprowadzić ograniczenia dotyczące informacji, które mogą być publikowane na portalach społecznościowych i innych stronach.

 

·         Dzieci potrzebują zarówno ruchu, jak i spędzania czasu przed monitorem - kontrola rodzicielska firmy Kaspersky Lab zawiera opcje ograniczenia czasu korzystania z komputera.

 

·         Czasami dzieci nie wiedzą, kiedy przestać - kontrola rodzicielska daje rodzicom kontrolę nad tym, w jakie gry i kiedy mogą grać ich dzieci. Gry z ograniczeniem wiekowym lub oprogramowanie zawierające nieodpowiednie treści mogą zostać całkowicie zablokowane.  

 

·         Czasami trudno ocenić, jaka zawartość jest odpowiednia dla dziecka - kontrola rodzicielska Kaspersky Lab zawiera profile domyślne przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych.

 

Rodzice są zwykle bardzo zajęci w pracy lub w domu, dlatego trudno im monitorować wszystko, co ich dziecko robi w internecie. Jednak każdy opiekun może „zlecić” to zadanie skutecznej technologii, która ochroni dziecko przed wszystkimi zagrożeniami internetowymi. Kontrola rodzicielska, wchodząca w skład Kaspersky Internet Security for Windows i Kaspersky Internet Security for Mac, zawiera niezbędne technologie.    

 

Rozwiązania Kaspersky Internet Security i Kaspersky Internet Security for Mac są również dostępne w ramach Kaspersky Internet Security multi-device, wszechstronnego rozwiązania bezpieczeństwa stworzonego w celu ochrony urządzeń działających pod kontrolą różnych systemów operacyjnych - Windows, OS X i Android.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »