Kultura, sztuka » Kultura

14. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

14. Aukcja Sztuki Współczesnej we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 19 września 2015 r. o godz. 19:00 we wrocławskim Sky Tower odbędzie się 14. Aukcja Sztuki Współczesnej, która otworzy nowy sezon wystawienniczy Domu Aukcyjnego DNA. Do nabycia będzie aż 50 dzieł, reprezentujących szeroki przekrój współczesnych nurtów artystycznych.

Już od kilku lat Dom Aukcyjny DNA z sukcesem zajmuje się promocją i sprzedażą prac obiecujących polskich artystów, których prace wywołują duże zainteresowanie wśród znawców sztuki.  Tylko w trakcie zeszłego sezonu zostało sprzedanych ponad 300 prac na łączną kwotę 330 000 złotych. Nowy sezon aukcyjny ma na celu ustabilizować tę pozycję, rozwijając wśród Wrocławian modę na kolekcjonowanie.

Na 14. Aukcji Sztuki Współczesnej zostaną pokazane dzieła takich uznanych artystów jak Grzegorz Klimek, Magda Renata, LU (znana jako Katarzyna Morańda), Katarzyna Rutkowska, Andrzej Fronczak, Łukasz Jankiewicz i wielu innych. Istotną część katalogu aukcyjnego stanowi także malarstwo młodych polskich twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. „Zawsze staramy się zwracać uwagę kolekcjonerom, aby  nie kierowali się jedynie magią nazwiska, ale przede wszystkim zwracali uwagę na formalne walory dzieła.” – komentuje Piotr Wawrzynów, właściciel Domu Aukcyjnego DNA.

Prace, nabyte w trakcie 14. Aukcji Sztuki, mogą stać się ciekawą i przykuwającą uwagę ozdobą domu, bądź pięknym prezentem, który zaskoczy niejedną osobę. Poza tym, inwestycja w rodzimą sztukę współczesną jest aktualnie jednym z bardzo dobrych sposobów lokowania kapitału. 

Udział w aukcji jest bezpłatny, a licytacja dzieła zaczyna się już od 500 złotych.  Dla tych, którzy  nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, przewidziano  możliwość licytacji  telefonicznej bądź złożenia zlecenia licytacji z limitem.

Wystawę przedaukcyjną można oglądać w dniach 12 – 18 września 2015  w siedzibie Domu Aukcyjnego. Katalog aukcyjny dostępny jest na stronie www.da.dnagallerypl oraz w Galerii DNA w Sky Tower.

14. Aukcja Sztuki Współczesnej

19 września, godz. 19:00

Sky Tower, I piętro,  ul. Powstańców Śląskich 95, WrocławRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dnagallery

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »