Kultura, sztuka » Kultura

18-stka nie boli bawmy się do woli, czyli XVIII Gwiazdka Serc

18-stka nie boli bawmy się do woli, czyli XVIII Gwiazdka Serc
Zobacz więcej zdjęć »
Grudzień zapasem, więc do Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc pozostał niespełna miesiąc. W tym roku, dokładnie 14 grudnia o godz. 18.00 na deskach Raciborskiego Centrum Kultury aktorzy amatorzy znów wystąpią przed publicznością w niecodziennych rolach.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo przedsięwzięcie kończy 18 lat. Hasło przewodnie brzmi „18-stka nie boli, bawmy się do woli”. 
 

Pierwsza edycja Gwiazdki Serc odbyła się w 2000 roku. W tym roku wydarzenie kończy 18 lat i z tej okazji odbędzie się huczne świętowanie! Przez cały ten czas członkowie Raciborskiej Izby Gospodarczej gromadzą znanych raciborzan, by w jedno grudniowe popołudnie pokazali się z zupełnie innej strony. W tym roku, w rolach głównych zobaczymy m.in. lokalnych samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, dziennikarzy czy nauczycieli. Znane raciborskie osobistości zaprezentują swoje aktorskie, wokalne, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko, jakim jest Gwiazdka Serc ma wymiar charytatywny. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów - cegiełek trafi do potrzebujących, a wszystkie występujące osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

Warto podkreślić, że środki finansowe jakie udało się zebrać, tylko podczas ubiegłorocznej edycji koncertu, to kwota 27 tys. zł. Przekazano je m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich Szkół Podstawowych nr 1, 13, 15 i 18. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na posiłki dla podopiecznych, organizację obozu sportowo - kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało także Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”. Ufundowano również stypendia za dobre wyniki w nauce, które otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu. Założeniem Gwiazdki Serc jest dobroczynny charakter oraz pomoc osobom potrzebującym. 

Tradycyjnie Koncert odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21.
Bilety dostępne w cenach 20-60 zł do nabycia:
- Biuro Raciborskiej Izby Gospodarczej ul.Batorego 7 (I pietro)
- Cech Rzemiosł Różnych ul. Kilińskiego 2
- Piwiarnia Racibórz ul. Wojska Polskiego 9H
- Kasa Raciborskiego Centrum Kultury ul. Chopina 21 

* * * 
Raciborska Izba Gospodarcza 
Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą. 
Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji. 

Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Zdjęcia: RIG
 
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »