Gospodarka » Narzędzia

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wesprzyj Orkiestrę kartą płatniczą u wolontariusza

Dzięki współpracy WOŚP, MasterCard oraz Verifone, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkuset wolontariuszy zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze.

Dzięki temu po raz pierwszy w historii WOŚP wolontariusze będą mogli przyjmować datki w postaci płatności kartowych
i zbliżeniowych oraz wykonywane za pomocą smartfonów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

23. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. W niedzielę, 11 stycznia 2015 roku, 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach tysięcy miast w Polsce i na świecie. Finałowi tradycyjnie będą towarzyszyły liczne koncerty, imprezy, happeningi i wiele innych, organizowanych oddolnie, wydarzeń. Całość relacjonowana będzie przez cały dzień na antenie TVP 2. Zwieńczeniem Finału będzie tradycyjny pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba", który rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.

Każdy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bije rekordy w datkach przekazanych przez  darczyńców. Fundacja podąża za trendami i wprowadzając nowe metody przekazywania pieniędzy na jej konto, ułatwia Polakom dobroczynność. W związku z rosnącą popularnością kart płatniczych, którymi w drugim kwartale 2014 roku przeprowadzono 436 mln transakcji bezgotówkowych[1], coraz mniej Polaków nosi ze sobą gotówkę. Dlatego podczas 23. Finału, po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariusze będą przyjmowali datki za pomocą zbliżeniowych terminali płatniczych. 11 stycznia 2015 roku na ulicach 19 polskich miast pojawi się 300 wolontariuszy wyposażonych w przenośne terminale. Dzięki temu Polacy będą mogli szybko i bezpiecznie przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika i, jeśli kwota, którą będą chcieli podarować, będzie wyższa niż 50 złotych, zatwierdzić transakcję PIN-em. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika.

„Chciałoby się przypomnieć hasło jednego z finałów kilka lat temu – ale kosmos!!! Kiedy Orkiestra zaczynała grać, wolontariusze zbierali pieniądze do pudełek po butach czy workach po jabłkach. W tym roku będzie można przekazać darowiznę Orkiestrze za pomocą karty płatniczej bezpośrednio u wolontariusza. Nowoczesność, wygoda, fantastyczna możliwość i ukłon wielki w stronę naszych partnerów, dzięki którym skarbonki wolontariuszy przyjmą formę terminali płatniczych” – podkreśla Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Wolontariusze zostaną wyposażeni w przenośne terminale Verifone VX 680, które mogą przyjmować wszelkie formy płatności elektronicznych, w tym zbliżeniowe i wykonywane za pomocą smartfonów. „Model Verifone VX 680 to wytrzymały, niezawodny i bezpieczny terminal, który świetnie sprawdzi się podczas Wielkiego Finału WOŚP” – powiedział Tomasz Wejcman, Country Manager Verifone w Polsce. – „Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Orkiestrę i że wolontariusze będą korzystali z naszych terminali. Mamy nadzieję, że dzięki udostępnieniu tej formy płatności, 23. Finał pobije kolejny rekord finansowy”.

W projekcie nie mogło zabraknąć firmy MasterCard, która od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. „Możliwość przekazania dowolnej kwoty poprzez płatność kartą czy telefonem na tak szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to przełom w historii Fundacji. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym nadzwyczajnym przedsięwzięciu, tym bardziej, że płatności bezgotówkowe cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością, w wielu przypadkach zastępując gotówkę. Obecnie już co trzecia transakcja kartami MasterCard w Polsce to płatność zbliżeniowa, dlatego jestem przekonany, że dzięki udostepnieniu terminali wolontariuszom, również WOŚP i jej podopieczni odczują korzyści, jakie daje ta metoda płatności” – powiedział Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Wolontariusze wyposażeni w terminale płatnicze będą wyraźnie oznaczeni: każdy z nich otrzyma specjalną kamizelkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki wykonywane kartami płatniczymi. W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo orkiestry będzie także wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji. Wolontariusze z terminalami będą zbierali datki przez cały dzień – od rana do północy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »