Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

24 godziny na Białołęce

24 godziny na Białołęce
Zobacz więcej zdjęć »
Podobnie jak leżący na południu Warszawy Ursynów, Białołęka kojarzona jest nieraz z „sypialnią” stolicy – i rzeczywiście, pod względem budownictwa jest najszybciej rozwijającym się obszarem w Warszawie.

Deweloperzy nie próżnują - np. Victoria Dom słynie z motta „Dom w cenie mieszkania", a kto z nas nie marzy o własnym ogródku i swobodzie hałasowania?

Jednak na tym koniec powiązań ze snem - Białołęka to dzielnica, w której można aktywnie spędzać czas przez całą dobę! Dlatego, choć wakacje dobiegły końca, nie oznacza to początku nudy - zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzi ludzie znajdą tu coś dla siebie.

Aktywne dzieciaki
Zacznijmy od najmłodszych, bo dobrze jest ich czymś zająć, żeby rodzice też mieli chwilę wytchnienia. Białołęka szczególnie dba o rodziny: Białołęcki Ośrodek Kultury, który współpracuje z tegoroczną edycją Lata w mieście, organizuje przedstawienia na licznych placach zabaw (jest ich tutaj minimum 9 - wyposażone m.in. w siłownię na świeżym powietrzu, pole do gry w bule, miejsca na grilla i oświetlony skatepark). Dla miłośników ruchu rozrywki nie zabraknie, bo placówki Białołęckiego Ośrodka Sportu oferują zróżnicowane formy aktywności, a całą dzielnicę można objechać na rowerze - jest tu ponad 30 kilometrów ścieżek. Miejsce zupełnie innowacyjne to Multicentrum, w którym dzieci (ale i dorośli!) mogą się wiele nauczyć, a raczej świetnie zabawić, bo nie ma to nic wspólnego ze żmudnym zdobywaniem wiedzy. Warsztaty z różnych dziedzin, tj. komponowanie własnej muzyki, budowanie z klocków K'nex, obserwacja zachowań motyli oraz robotów, a także różne doświadczenia fizyczne i biologiczne pobudzają wyobraźnię dzieci i w przyjemny sposób zapoznają je z otaczającym światem.

Piękne kobiety
Mieszkanki Białołęki nie mogą narzekać na brak miejsc, w których mogłyby o siebie zadbać. Weźmy, dajmy na to, Studio Gallery - czego tu nie ma! Nie tylko wszelkiej maści zabiegi dla każdego rodzaju skóry, wieku czy upodobań, ale także nowoczesna aparatura, jak chociażby Vacu Power, czyli spacer pod ciśnieniem redukujący cellulit i tkankę tłuszczową lub kapsuła Dermalife Spa, łącząca funkcje sauny, masaży i terapii światłem, aromatami, wodą i witaminami. A na tych, którzy chcą poczuć zapach i dobroczynny wpływ morskiego klimatu, czeka Jaskinia Solna Almonis. Ta największa w Warszawie jaskinia to prawdziwe uzdrowisko, którego myślą przewodnią jest powrót do pierwotnych metod leczenia i przypomnienie dobroczynnych właściwości soli, która m.in. zwiększa odporność organizmu, leczy drogi oddechowe, łagodzi skutki stresu i nerwic, leczy bezsenność i pomaga przy niedoczynności tarczycy i schorzeniach dermatologicznych.

Drinki z palemką
Całoroczne wakacje w tropikalnym wydaniu zapewnia Reggae Bar Aloha: kolorowe drinki, plaża, grill, koncerty i kino pod chmurką... wszystko, co jednoznacznie kojarzy się nam z letnim luzem, w dodatku przy pozytywnych dźwiękach reggae, ragga, dancehallu, latino, reggaetonu oraz brazylijskiej muzyki klubowej. Warto wybrać się na jedną z organizowanych przez Alohę imprez, żeby na nowo poczuć klimat lata, szczególnie póki dopisuje pogoda.

Nie narzekajmy więc, że już po urlopie i zaczyna się czas smutnego wegetowania, tylko skorzystajmy z białołęckich możliwości!

Portal ZwalczNude.pl zrzesza 25 tysięcy aktywnych warszawiaków szukających ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. W naszych propozycjach wszyscy kochający kulturę i sport znajdą coś dla siebie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kreatywna

Komentarze (1)

  • avatar
    Halema 2011-09-19 20:37:36

    Ej, ja sprzedałem mieszkanie po dziadkach w kamienicy w centrum i kupiłem dom właśnie na Olesinie i faktycznie jeszcze mi zostało >50 tys. :D a wreszcie mam ciszę i spokój.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »