Motoryzacja » Transport

25% taniej z PEKAESem do Krajów Bałtyckich

25% taniej z PEKAESem do Krajów Bałtyckich
Zobacz więcej zdjęć »
Do końca lutego największa polska firma z branży TSL oferuje promocyjne warunki w przewozach do czterech wybranych Krajów Bałtyckich. Oferta obejmuje przewóz przesyłek drobnicowych na kierunkach Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Promocja zaadresowana jest do nowych Klientów.

Rabaty do 25 proc., na taką promocję mogą liczyć nowi Klienci PEKAES którzy zadecydują się skorzystać z oferty drobnicy międzynarodowej realizowanej do/z Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Jesienna promocja przesyłek drobnicowych do Krajów Bałtyckich jest uzupełnieniem trwającej już promocji w kierunku Niemiec, Norwegii i Szwecji.

- Jesienna promocja PEKAES jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie Klientów kierunkami bałtyckimi. Od pewnego czasu obserwujemy duże ożywienie 
w wymianie handlowej z sąsiadami z regonu Morza Bałtyckiego. Nasza promocja to szereg korzyści dla firm, którym zależy na szybkim i bezpiecznym przepływie towarów – podkreśla Piotr Kowalik, Dyrektor Sprzedaży PEKAES.

Według oficjalnych danych Ministerstwa Gospodarki o obrotach towarowych z zagranicą po trzech kwartałach 2012 roku, to właśnie na kierunkach bałtyckich zanotowano największy wzrost poziomu wymiany handlowej. Co warto zauważyć, przy spadku polskiego eksportu do głównych partnerów – począwszy od Niemiec gdzie zanotowano spadek o 1,3 proc., a skończywszy na Hiszpanii gdzie eksport zmalał aż o ponad 15 proc. – eksport do Krajów Bałtyckich odnotowuje średnio kilkunastoprocentowy wzrost. Warto wymienić choćby wzrost eksportu o 16,6 proc. na Litwę czy 
o 14,8 proc. do Estonii.

PEKAES W LICZBACH

145 mln zł - kapitalizacja PEKAES SA (na dzień 26 listopada 2012 r.)
15 partnerów zagranicznych
17 oddziałów  w sieci dystrybucyjnej
Ponad 0,5 mld zł przychodów Grupy PEKAES SA w 2011 r.


RYNEK TSL W LICZBACH

75 682 mln zł – przychody z tytułu przewozów ładunków w 2011 r. ( źródło: GUS)
9% - wzrost ilości przewożonych towarów w Polsce w 2011 r. (źródło: GUS)
1 596 mln ton – przewiezionych ładunków transportem samochodowym w 2011 r. (źródło: GUS)


PEKAES - największa polska spółka sektora TSL, od 2004 r. notowana na GPW. Oferta PEKAES obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Spółka dysponuje jedną z trzech najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych w kraju. PEKAES jest znaną marką na rynku polskim i międzynarodowym, jest także jedną z najstarszych firm transportowych w Polsce.
Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz wiodące fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.


Dodatkowych informacji udziela:

Paweł Satalecki
Talking Heads PR
tel. +48 513 099 035
e-mail: ir@pekaes.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »