Rozrywka » Przyroda
30 lipca - Dzień Bez Parawanu na plaży w Łebie!
Zobacz więcej zdjęć » |
Ten śmiały happening wieńczyć będzie coroczną akcję Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jej organizatorzy wraz z partnerem – Stowarzyszeniem Czysta Polska – od trzech lat zajmują się edukacją ekologiczną dotyczącą dbania o polskie plaże. Dlatego co roku przedstawiciele projektu ruszają w Polskę i porywają tysiące wolontariuszy do wspólnej akcji sprzątania plaż miejskich i nadmorskich, tak aby można było przejść się po nich bezpiecznie bosą stopą.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Łeba to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. Niestety, próżno liczyć na widok złotego piasku na pięknej szerokiej plaży. Jak okiem sięgnąć - parawany plażowe, rozstawiane już od wczesnego poranka. Nie tylko szpecą plażę, utrudniają spacery, ale przede wszystkim… izolują ludzi od siebie. Barefoot Projekt Czysta Plaża 30 lipca odwiedzi Łebę ze swoją eko-akcją aby nie tylko uprzątnąć plaże z pomocą wolontariuszy, ale również przeprowadzić niezwykły happening i ogłosić ten dzień – Dniem Bez Parawanu. Jeśli akcja wypali – może już za rok podchwycą ją inne kurorty?
Przez Dzień Bez Parawanu chcemy pokazać, że warto czasem rozejrzeć się, poznać sąsiadów na plaży, przespacerować się po złotym piasku i wziąć udział we wspólnej akcji - mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Dzięki takim działaniom mamy nadzieję wprowadzić na plaże w Polsce trochę klimatu prosto z Kalifornii, zabawy, swobody i luzu.
Barefoot Projekt Czysta Plaża to ogólnoświatowa akcja, prowadzona w 11 państwach: Australii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Filipinach, Polsce, Portoryko, Singapurze, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Polega na sprzątaniu plaż, podczas których wolontariusze mogą przyłożyć rękę i stopę do tego, by oczyścić lokalne plaże z zalegających tam odpadków. Dlatego w dniu 30 lipca oprócz Dnia Bez Parawanu, odbędzie się również sprzątanie plaży, tak aby przywrócić piękno plaży w Łebie i przypomnieć wszystkim jej użytkownikom, jak być eko.
Wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc posprzątać plażę, zapraszamy 30 lipca do Costa Dorada, wejście od ul. Leśnej w Łebie, o godz. 10.00. Każdy może dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska i odebrać pakiet wolontariusza.
W tym roku uprzątnęliśmy już górskie szlaki, odwiedziliśmy również plaże w Gdyni i Poznaniu - mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. Ostatnim przystankiem na naszej trasie od Tatr po Bałtyk jest Łeba. Przyłączcie się do nas i pomóżcie sprawić by plaża w Łebie stała się jeszcze piękniejsza bez parawanów i śmieci!
Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.
* * *
Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.
Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcjom Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry posprzątano plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 4747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 837 kg śmieci.
#GetBarefoot
#BarefootFriendly
Nadesłał:
ag89
|
Komentarze (0)