Gospodarka » Przemysł

3M tworzy Dział Energii Odnawialnej

3M tworzy Dział Energii Odnawialnej
Zobacz więcej zdjęć »
3M ogłosiło powstanie nowego Działu Energii Odnawialnej. Zmiana ta umożliwi 3M maksymalne wykorzystanie swoich technologii i produktów oraz pozwoli na szybką reakcję na potrzeby klienta z branży energii odnawialnej.

Produkty w ramach nowo powstającego  działu to: folie ochronne, taśmy, kleje, materiały ścierne, folie fotowoltaiczne, jak również nowe produkty wynalezione specjalnie na potrzeby rynku energii odnawialnej np. klej do laminowania metodą infuzji.

Dział Energii Odnawialnej został zorganizowany w ramach sektora przemysłowejgo 3M i będzie koncentrować się na rynku wytwarzania i zarządzania energii.

Wiceprezesem i dyrektorem generalnym Działu Energii Odnawialnej 3M będzie Michael Roma, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju w dziale Systemów Optycznych w Azji.

„Dział Energii Odnawialnej 3M będzie obsługiwać globalnie rynek energii odnawialnej i oferować najlepsze produkty oraz technologie z jednego źródła klientom na całym świecie" - powiedział Roma - „3M chce być liderem w zakresie produktów nowej generacji na rynku globalnym, tak aby najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów i oferować sprawdzone rozwiązania."

W ramach nowego Działu powstaną dwie jednostki organizacyjne, które będą obsługiwać tę branżę: Wytwarzanie Energii i Zarządzanie Energią.

W 3M Poland również powstał nowy dział, za produkty którego będzie odpowiedzialny Jakub Niedzialek w ramach jednostki Wytwarzanie Energii. Natomiast za Zarządzanie Energią będzie odpowiadał Pawel Laskowski. Obaj panowie pełnią funkcje kierownicze w sektorze przemysłowym 3M Poland.

Dział Energii Odnawialnej będzie opierał się na bazie technologicznej 3M składającej się z ponad 40 różnych technologii i wykorzystaniu dotychczasowej wiedzy technicznej i materiałowej.

Jednostka Wytwarzania Energii 3M przyczyni się do szukania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań produktowych w zakresie energii słonecznej, energii wiatrowej, geotermii i biopaliw. Przykładami takich rozwiązań są: folie, taśmy, powłoki obudowy, uszczelniacze i kleje, jak również materiały ścierne, których zastosowanie pomoże zmniejszać koszty związane z wytwarzaniem urządzeń wykorzystywanych w procesie produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

W ramach Zarządzania Energią firma będzie ściśle współpracować z klientem, na przykład panele 3M koncentrujące energię słoneczną skupiają promieniowanie i są wytwarzane zgodnie ze szczególnymi wymaganiami klienta. Folie lustrzane 3M, naklejane na szybę, zapewniają oszczędności energii w stosunku do przeszkleń opartych jedynie na szkle, bez folii. Natomiast folie nowej generacji zapewniają trwałość i pewność, co jest wymagane przy panelach słonecznych z dodanymi właściwościami stabilności ultrafioletowej, niską palnością i samooczyszczaniem.

W branży energetyki wiatrowej 3M dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania od ponad dekady. Przykładem mogą być produkowane przez firmę poliuretanowe taśmy ochronne (PPT), które są wykorzystywane dla ochrony łopat turbin wiatrowych. Natomiast materiały ścierne marki 3M wykorzystywane w procesie produkcji zapewniją obniżenie kosztów tejże produkcji.

Wraz z powstaniem Oddziału Energii Odnawialnej, 3M skoncentruje swoją produkcję na foliach, taśmach, powłokach, a także klejach, po to aby klienci korzystający z rozwiązań 3M mogli podwyższyć jakość i wydajność swoich produktów. Technologie 3M mogą być zastosowane między innymi w celach antyerozyjnych, zapobiegajacych zanieczyszczeniom, a także przeciwoblodzeniowych łopat, jak również w poprawienia ich aerodynamiki.

W 1966 roku 3M zarejestrował pierwszy patent na folie okienne i po ponad 40 latach nadal jest światowym liderem technologii folii okiennych. Portfolio folii okiennych 3M zawiera rozwiązania w zakresie zarządzania energią słoneczną, zabezpieczania i ochrony. Firma posiada również folie dekoracyjne, które są sprzedawane w segmentach rynku motoryzacyjnego, budownictwa komercyjnego oraz mieszkalnego na całym świecie. Seria folii Prestige,  jedna z innowacyjnych linii produktów folii okiennych 3M, to pierwsze przezroczyste i nie oparte na metalu folie okienne, które znacznie obniżają przenikanie promieni słonecznych i ultrafioletowych do budynku. Folie te blokują do 66% ciepła przenikającego przez okno, co prowadzi do mniejszego wykorzystania klimatyzacji, a tym samym mniejszych kosztów energii.

Zdolność przedsiębiorstwa do wymiany i łączenia pozornie niekompatybilnych technologii jest ponadczasowa i nieustannie prowadzi do tworzenia najnowocześniejszych rozwiązań. Jako przykład wystarczy wspomnieć, że 3M był pionierem folii przeciwsłonecznych. 25 lat temu  naukowcy po raz pierwszy wynaleźli folie przeciwsłoneczne i lustrzane.  Koncern posiada także istotne doświadczenie w rozwijaniu produktów, które są długotrwale wystawione na działania warunków atmosferycznych na zewnątrz budynków i jak żadna inna firma potrafi poradzić sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. 106 lat historii 3M, to okres w którym stworzono technologie powłok, folii, taśm, klejów oraz technologie optyczne. Dotychczasowe doświadczenie wciąż stanowi bodziec dla przełomowych innowacji w zakresie nowych produktów i zastosowań w obszarze energii odnawialnej. Jest to odpowiedź 3M na nieustannie zmieniające się potrzeby rynku.

O 3M

Jako uznany lider w dziedzinach badania i rozwoju, 3M produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologii - często w połączeniu - aby dzięki temu dostosować się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach. Więcej informacji na www.3m.com

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10000 produktów. Więcej informacji na www.3m.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »