Gospodarka » Przemysł

4,9 mln zł na budowę elektrowni wodnej. MEW S.A. rozpoczyna inwestycję w Cieszynie

4,9 mln zł na budowę elektrowni wodnej. MEW S.A. rozpoczyna inwestycję w Cieszynie
Zobacz więcej zdjęć »
MEW S.A. rozpoczyna budowę malej elektrowni wodnej. Zostanie oddana do użytku do końca pierwszego półrocza 2011 r. Jeszcze w tym roku notowana na NewConnect spółka zamierza rozpocząć kolejne inwestycje.

Rozpoczęcie budowy jest możliwe dzięki podpisanej wczoraj umowie inwestycyjnej pomiędzy firmami Odnawialne Źródła Energii DIM Sp. z o.o. (DIM) oraz MEW S.A. i MEW 3 Sp. z o.o. (spółka celowa powołana przez MEW).

Zgodnie z porozumieniem, docelowo MEW 3 stanie się właścicielem 75% udziałów spółki DIM, do której należy obecnie grunt, na którym powstanie elektrownia wodna. DIM posiada wszelkie niezbędne pozwolenia potrzebne do rozpoczęcia inwestycji, w tym prawomocne pozwolenie na budowę.

- Po wielomiesięcznych negocjacjach rozpoczynamy kolejną inwestycję. Ważne jest to, że dosłownie kilka dni od podpisania umowy możemy rozpocząć prace. Projekt umowy przewiduje, iż wszystkie zainwestowane przez nas środki posłużą do budowy elektrowni, a nie na spłatę dotychczasowych właścicieli. Szacujemy, że posiadając 75% udziałów w przedsięwzięciu, uzyskamy szybki zwrot z inwestycji - podkreśla Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW S.A.

Elektrownia wodna o mocy 0,5 MW zostanie uruchomiona w pierwszym półroczu przyszłego roku. Strony umowy mają już podpisane wszelkie niezbędne porozumienia z producentami i podwykonawcami, którzy będą uczestniczyli w przedsięwzięciu. Inwestycja pochłonie 4,9 mln zł i zostanie sfinansowana ze środków własnych i kredytu inwestycyjnego.

Przypomnimy, że do końca 2013 r. MEW zamierza zainwestować w odnawialne źródła energii ponad 130 mln zł. Celem firmy jest  uruchomienie elektrowni wodnych o łącznej mocy przekraczającej 6 MW . Dotychczas spółka pozyskała dwie lokalizacje pod budowę małych elektrowni wodnych. Powstaną one w województwie wielkopolskim oraz podkarpackim.

Kolejnym krokiem było podpisanie w czerwcu bieżącego roku porozumienia w sprawie współpracy przy budowie dwóch stopni wodnych na WiśleEfektem tego będzie   budowa na środkowym odcinku rzeki dwóch małych elektrowni wodnych, o łącznej mocy 6 MW. Inwestycje pochłoną 120 mln zł. 

O FIRMIE:

MEW S.A. powstał w 2009 r. Buduje Grupę Energetyczną opartą o dochody uzyskiwane ze sprzedaży energii wytwarzanej w Małych Elektrowniach Wodnych. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu energii z OZE, tzw. odnawialnych źródeł energii oraz budowie małych elektrowni wodnych o mocy zainstalowanej poniżej 5 MW. Spółka planuje zainwestować  w odnawialne źródła energii łącznie 130 mln zł. W momencie rozpoczęcia działalności, firma wytypowała dziewięć lokalizacji, w tym cztery do pozyskania jeszcze w 2010 r. Obecnie w posiadaniu Spółki znajdują się dwie lokalizacje, w Województwie Wielkopolskim i Podkarpackim, na których trwają procesy inwestycyjne. Poszukiwanie i wykorzystywanie dostępnych, odnawialnych źródeł energii jest konieczne dla zapewnienia trwałego rozwoju społeczeństwa. MEW S.A. jest firmą propagująca społeczną odpowiedzialność biznesu, a produkowana przez nią zielona energia współtworzy nieskażony i bezpieczny dla środowiska ekosystem. Od 18 marca 2010 r.  jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

 

KONTAKT:

MEW S.A.

Marcin Markiewicz

Tel: (22) 701-43-14

Fax: (22) 332-57-01

Tel. kom. 0 501 494 996

marcin.markiewicz@mewsa.pl

Everest Consulting Sp. z o.o.

Tomasz Muchalski

Tel. (22) 839 39 49

Fax. (22) 616 21 61

Tel. kom. 0 504 212 463

t.muchalski@everestconsulting.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Everest

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »