Technologie » Komputery

5 wskazówek, jak pozyskać talenty IT

W związku z rozwojem nowoczesnych technologii zapotrzebowanie na specjalistów IT od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a pozyskanie talentów stało się dla pracodawców jeszcze większą trudnością. Jak sobie z nią poradzić? Wystarczy działać zgodnie z kilkoma wskazówkami.

Pozyskanie talentów na konkurencyjnym rynku IT jest dla firmy dużym wyzwaniem, które wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania i niestandardowego podejścia do procesu rekrutacji. Wynika to z faktu, że w branży IT mamy do czynienia przede wszystkim z kandydatami pasywnymi. Osoby z unikalnymi umiejętnościami czy doświadczeniem najczęściej mają już atrakcyjną pracę i często są z niej na tyle zadowolone, że nie szukają alternatywy. W tej sytuacji najlepiej przekazać to zadanie firmie wyspecjalizowanej w rekrutacji dla branży IT, która wyszuka kandydatów najlepiej dopasowanych do stanowiska, nawiąże z nimi kontakt i zbuduje w nich motywację do udziału w procesie rekrutacji. Jednak co w sytuacji, gdy firma samodzielnie musi poradzić sobie z tym zadaniem? Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić jego realizację.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/wiadomosci/5_wskazowek_jak_pozyskac_talenty_it.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »