Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Technologie » AGD - RTV

50 tysięcy PioSęków

50 tysięcy PioSęków
Zobacz więcej zdjęć »
Do wielu osób dotarła już pewnie wiosenna wiadomość o niezwykłej akcji sadzenia 50 tysięcy drzew. Chodzi o PioSęki, czyli drzewka przebojów sadzone przy wtórze grających i śpiewających artystów.

 Amica jest sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia, które już urosło do odpowiedniej rangi, a można się spodziewać, że w bliższej i dalszej przyszłości wyda owoc obfity.

Od 7 maja każdy mógł nieodpłatnie zamówić 2 sadzonki drzew (buki, klony, jodły, dęby) i posadzić je w dowolnym miejscu. Może to było zrobić ze szlachetnych pobudek dla siebie, ale można było również potraktować jako prezent dla bliskiej osoby, nawet ze specjalną dedykacją odpowiadającą specjalnej okazji, umieszczoną na pamiątkowej tabliczce.

Tę oryginalną akcję wspierają znani artyści i dziennikarze związani z radiową Trójką, m.in. Małgorzata Ostrowska, Edyta Bartosiewicz, Urszula Dudziak, Artur Andrus, Kuba Badach, Stefan Friedmann, Zbigniew Hołdys, Wojciech Młynarski, Marek Niedźwiecki, Janusz Panasewicz, Jan Pietrzak, którzy zachęcają do sadzenia wyjątkowych drzewek.

Sadzone przez nich PioSęki mają swoje unikalne „imiona” pochodzące od tytułów utworów wykonywanych przez artystów. I tak np. pierwsze drzewko w towarzystwie przedszkolaków na warszawskim Ursynowie posadziła Anna Rusowicz, laureatka tegorocznych Fryderyków. Była to grusza drobnoowocowa „Ja i Ty” posadzona w Alei Piosenek, oczywiście przy dźwiękach właściwej piosenki.

Kolejne epizody tego niezwykłego wydarzenia z pogranicza kampanii społecznej, event marketingu, public relations i ekologii można zobaczyć na portalu YouTube. Sęk w tym, aby każdy posadził własne drzewo i by z tego gestu wyrosło coś pożytecznego. Przy tej okazji Amica po raz kolejny zwraca uwagę na ekologię i jej wieloletnią, niemal „dębową” perspektywę. Podkreśla swoje – nomen omen – zakorzenienie w naturze i korzyści, jakie płyną z symbiozy człowieka z przyrodą.

ZOBACZ FILM: http://www.youtube.com/watch?v=krorxrqUlWoAmica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »