Rozrywka i wypoczynek » Sport

500 zawodników wystartuje w Biegu Twardziela

500 zawodników wystartuje w Biegu Twardziela
Zobacz więcej zdjęć »
6 edycja kultowego Biegu Twardziela odbędzie się w sobotę, 25 lutego. Lista startowa zapełniła się długo przed startem. Z trasą po Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zmierzy się 500 zawodników z całego kraju i pobliskich Czech. Do pokonania będą mieli 6,3 km crossowego dystansu.

Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają drugą cześć medalu projektu 4 Biegi na 800-lecia Raciborza. 

Leśnymi ścieżkami, raz w górę, raz w dół, po bezdrożach i na przełaj, od startu do mety- zawodnicy 6 edycji Biegu Twardziela zatoczą pętlę wokół malowniczego Arboretum Bramy Morawskiej. Do pokonania będzie dokładnie 6,3 km. - Dystans nie jest długi, ale bardzo wymagający. Zawodnicy muszą się liczyć z dużym wysiłkiem. Tym bardziej, że nie wiemy z jakimi warunkami atmosferycznymi, będziemy mieli tego dnia do czynienia – mówi Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 

Wymagająca trasa nie przeraża biegaczy. Wręcz przeciwnie! Dwa tygodnie przed rozpoczęciem zamknięto listę startową. W rywalizacji udział weźmie 500 osób z Polski i Czech. - Takiego zainteresowania tymi zawodami jeszcze nie mieliśmy. Dotąd w Biegu Twardziela startowało blisko 200 osób. Tym razem zwiększyliśmy limit i nieco zmieniliśmy trasę. Zamiast dwóch pętli, do przebiegnięcia będzie jedno okrążenie – tłumaczy Krzysztof Borkowski.
Zmieniło się też miejsce mety i startu. Tym razem zawodnicy wystartują z okolicy akwenów na terenie Arboretum, tam też będzie usytuowana meta. Każdy z biegaczy, który w regulaminowym czasie ukończy wymagany dystans otrzyma drugą część medalu projektu 4 Biegu na 800-lecie Raciborza. 

Start zaplanowano na godzinę 11.00. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Kempingów OSiR przy ul. Markowickiej 1 od godz. 8.30 do 10.30. Regulamin biegu dostępny na stronie internetowej pod adresem: http://www.4biegiraciborz.pl/bieg_twardziela/regulamin_bieg_twardziela. 
Organizatorami biegu są: Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

***
Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi, Dni Raciborza, Intro Festiwal, Memoriał czy Raciborski Festiwal Średniowieczny. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 

***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl 


***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »