Firma » Biznes

53% firm rozważa inwestycję w dodatkową ochronę transakcji finansowych

53% firm rozważa inwestycję w dodatkową ochronę transakcji finansowych
Zobacz więcej zdjęć »
Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International w 2014 r., 53% firm jest skłonnych zainwestować w oprogramowanie stworzone z myślą o zabezpieczeniu transakcji finansowych.

Mogłyby przy tym wykorzystać komponenty zainstalowane we własnej infrastrukturze lub dostarczane przez usługi firm zewnętrznych. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Według badania Kaspersky Lab bezpieczeństwo danych płatniczych oraz transakcji finansowych stanowi priorytet dla biznesu. Jedna trzecia firm (34%) traktuje ochronę tego rodzaju informacji jako jeden z trzech największych priorytetów kierownictwa IT na nadchodzący rok, a niemal połowa respondentów uważa, że ich firma potrzebuje większego bezpieczeństwa transakcji finansowych. Większe firmy są bardziej skłonne zainwestować w najlepszą technologię bezpieczeństwa: spośród przedsiębiorstw posiadających ponad 5 000 pracowników 64% uznało, że jest w stanie zapłacić więcej za lepszą jakość ochrony, przy czym w przypadku mniejszych firm odsetek ten wynosił 48%. 15% respondentów uważa, że koszt nie powinien być w tym przypadku czynnikiem decydującym.         

 

Badanie pokazało również, jak często cyberprzestępcy kradną z firm dane finansowe: 33% firm, które straciły dane na skutek cyberataku, przyznało, że skradziono im dane związane z płatnościami. 32% respondentów uważało, że jest to najgorszy z możliwych rodzaj danych, jakie można stracić. Wygląda na to, że obawy te są uzasadnione – eksperci z Kaspersky Lab wykryli niedawno cyberprzestępczą kampanię The Luuuk uderzającą w klientów dużego banku europejskiego, w której oszuści przechwycili dane finansowe klientów i w przeciągu zaledwie jednego tygodnia ukradli ponad pół miliona euro z kont w tym banku. Dzisiaj firmy muszą również myśleć o ochronie wieloplatformowej, ponieważ – jak pokazuje badanie – w 43% firm poufne transakcje przeprowadzane są na urządzeniach mobilnych.           

 

„Klienci są skłonni zainwestować w ochronę swoich płatności, a wysoki odsetek kradzieży danych finansowych, jaki ujawniło nasze badanie, to kolejny argument potwierdzający, że warto zainwestować w skuteczną ochronę. Dostawcy usług finansowych powinni rozważyć zastosowanie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa, które pozwalają proaktywnie zapobiegać oszustwom, w celu zmaksymalizowania skuteczności i zoptymalizowania pracy użytkownika. Te warstwy ochrony pozwolą dostawcom usług finansowych nie tylko uniknąć utraty pieniędzy i reputacji na skutek naruszenia bezpieczeństwa danych, ale również uzyskać dodatkowe przychody poprzez przyciągnięcie nowych klientów oraz oferowanie dotychczasowym klientom wartości dodanej” – powiedział Ross Hogan, szef działu zapobiegania oszustwom, Kaspersky Lab.

 

Przykładem takiego zintegrowanego rozwiązania jest platforma Kaspersky Fraud Prevention przeznaczona dla firm z branży finansowej i handlu elektronicznego. Platforma ta chroni dowolne urządzenie wykorzystywane przez klientów, niezależnie od tego, czy działa pod kontrolą systemu Windows, Mac, iOS, Android czy Windows Phone, i potrafi wykrywać nielegalne transakcje w infrastrukturze firmy. Ponadto, platforma zawiera usługi i narzędzia informacyjne, które umożliwiają firmom świadczącym usługi finansowe opracowanie mocnych zabezpieczeń przed cyberoszustwami we własnych bezpiecznych aplikacjach mobilnych z pomocą zaawansowanych technologii firmy Kaspersky Lab.  

 

Pełny raport z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International jest dostępny na stronie http://media.kaspersky.com/en/IT_Security_Risks_Survey_2014_Financial_Security_report.pdf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »