Technologie » Komputery

6 mitów na temat środowisk wielochmurowych

6 mitów na temat środowisk wielochmurowych
Zobacz więcej zdjęć »
Środowiska wielochmurowe budzą wiele wątpliwości związanych z bezpieczeństwem firm. Błędne przekonania na temat tej technologii są bardzo powszechne i sprawiają, że na całym świecie podejmowane są złe decyzje dotyczące wdrażania chmury.

Aby uniknąć nieporozumień w zakresie ochrony danych, trzeba rozprawić się z powszechnymi mitami i uzyskać zwrot z inwestycji w prawdziwą chmurę.

Mit pierwszy: bezpieczeństwo i chmura nie idą w parze

Wielu liderów biznesu uważa, że chmura wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, a przeniesienie aplikacji do środowisk chmury publicznej wiąże się z dużym ryzykiem. Nie można również wyłącznie polegać na zabezpieczeniach aplikacji oferowanych przez dostawców usług w chmurze, ponieważ nie są oni odpowiedzialni za kontrolę na poziomie aplikacji. Niedawno opublikowany przez F5 raport SOAD (State of Application Delivery Report) zwrócił uwagę, że firmy z regionu EMEA uważają, że stosowanie spójnych polityk bezpieczeństwa odnośnie wszystkich aplikacji jest "najbardziej wymagającym lub frustrującym aspektem zarządzania środowiskami wielochmurowymi” (42 procent badanych). 39 procent stwierdziło, że największym wyzwaniem jest ochrona aplikacji przed istniejącymi i wciąż pojawiającymi się zagrożeniami. Niemniej jednak wdrożenie środowiska wielochmurowego nie musi oznaczać kompromisu w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom firmy mogą spokojnie przenosić swoje aplikacje do takiego modelu chmury, który najlepiej pasuje do ich strategii, bez ograniczeń geograficznych czy infrastrukturalnych. Według raportu SOAD 2018, 54 procent firm z regionu EMEA określa, która chmura jest najlepsza dla danej aplikacji oddzielnie dla każdego przypadku. Przyczynia się to do wzrostu środowisk wielochmurowych, a 75 procent respondentów twierdzi, że korzysta z wielu dostawców usług w chmurze. Wymagania konsumentów i konkurencja w branży nadal sprawiają, że chmura jest nieuniknioną opcją. Dzięki właściwej strategii można ją wdrożyć skutecznie i bezpiecznie.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/bezpieczenstwo_it/6_mitow_na_temat_srodowisk_wielochmurowych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »