Firma » Biznes

60 proc. wzrost gwarancji ubezpieczeniowych w TU Euler Hermes wystawianych on-line

60 proc. wzrost gwarancji ubezpieczeniowych w TU Euler Hermes wystawianych on-line
Zobacz więcej zdjęć »
Pomimo zapowiadanego spowolnienia gospodarki, w Polsce nadal organizowana jest znaczna liczba przetargów, do których startuje coraz więcej przedsiębiorstw.

Firmy biorące udział w przetargach muszą wraz z dokumentacją ofertową złożyć wadium zabezpieczające organizatora przetargu przed takimi ryzykami jak wycofanie się przez oferenta z wygranego przetargu, czy też zmiana przez zwycięzcę parametrów oferty po wygraniu przetargu.
Gwarancje ubezpieczeniowe, obok gotówki, niezmiennie pozostają popularnym i poszukiwanym zabezpieczeniem. Jednak w ostatnim czasie zmieniły się kryteria, które decydują o ostatecznym wyborze ubezpieczyciela przez firmy. Obecnie decydującymi elementami, na które przedsiębiorcy zwracają największą uwagę jest czas obsługi wniosku i dostarczenia gwarancji. Rozwiązania informatyczne przyspieszające i upraszczające obsługę stały się narzędziami niezbędnymi, aby 
w pełni sprostać oczekiwaniom klientów.
W niektórych branżach, takich jak farmacja, ogłaszanych jest kilkanaście lub kilkadziesiąt przetargów tygodniowo. Firmy regularnie przystępujące do przetargów, mają niejednokrotnie 2-3 dni na przygotowanie dokumentacji ofertowej, w tym również przygotowanie stosownego zabezpieczenia wadialnego. Czas staje się zatem elementem kluczowym, bez którego firma może nie zdążyć złożyć swojej oferty, a tym samym utracić szansę na zawarcie kontraktu.
- Szczególnie dla tego typu klientów Euler Hermes przygotował system obsługi gwarancji wadialnych on-line. Pełna obsługa wniosku i przygotowanie gwarancji odbywają się za pośrednictwem kanału elektronicznego. Zlikwidowaliśmy obieg dokumentacji papierowej, ponieważ komplikował i wydłużał on czas obsługi wniosków – mówi Grzegorz Kwieciński, Dyrektor ds. Sprzedaży Gwarancji Ubezpieczeniowych w Towarzystwie Ubezpieczeń Euler Hermes.
Za pomocą kanału on-line przedsiębiorca chcący wziąć udział w przetargu praktycznie samodzielnie wystawia gwarancję wadialną. W ciągu kilku godzin gwarancja zostaje zaakceptowania i wystawiona przez Euler Hermes, jej treść zostaje potwierdzona drogą elektroniczną a oryginał jest wysyłany lub przygotowany do osobistego odbioru. Dzięki temu przedsiębiorca odbiera gwarancję zwykle w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku o jej wydanie.
- Nasza firma miesięcznie uczestniczy w kilkudziesięciu przetargach na dostawy farmaceutyków. Niejednokrotnie zdarza się, że tego samego dnia jednocześnie przygotowujemy dokumentację dla kilku przetargów, a dla każdego z nich obowiązkowo musimy przedstawić zabezpieczenie wadium. Euler Hermes zaproponował nam najwygodniejszy sposób pozyskania gwarancji wadialnych, dzięki któremu praktycznie zrezygnowaliśmy ze składania zabezpieczenia w formie gotówki, a procedura uzyskania gwarancji zajmuje dosłownie kilka minut. Za pomocą systemu on-line sami wystawiamy potrzebną nam gwarancję. Nie musimy wypełniać, ani przesyłać wniosków o udzielenie gwarancji czy dosyłać dodatkowych dokumentów. Dostęp do systemu jest natychmiastowy a procedura wystawienia gwarancji intuicyjnie prosta. Korzystając z systemu on-line Euler Hermes od niemal 10 miesięcy, wystawiliśmy w ten sposób kilkaset gwarancji wadialnych – dodaje Patrycja Zborowska, Kierownik ds. Sprzedaży Szpitalnej NEUCA SA.
Elektroniczny system obsługi gwarancji wadialnych został bardzo dobrze przyjęty przez klientów Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes. Od początku roku już ponad 30 proc. gwarancji wystawianych na zlecenie klientów Euler Hermes zostało obsłużonych właśnie za pomocą systemu on-line. Jednocześnie od stycznia do kwietnia 2012 roku za pomocą kanału on-line zostało wystawionych o ponad 60 proc. więcej gwarancji niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.Kontakt dla mediów:
Artur Niewrzędowski
TALKING HEADS PR
tel. 509-433-874
e-mail: artur.niewrzedowski@thpr.pl

*******

Euler Hermes jest liderem na rynku ubezpieczeń należności handlowych oraz jednym z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności. Euler Hermes zatrudnia ponad 
6 000 pracowników w 50 krajach. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie zarządzania należnościami. Skonsolidowany obrót grupy Euler Hermes w 2011 roku wyniósł 2,27 miliarda euro. Euler Hermes rozwinął międzynarodową sieć nadzoru, która umożliwia analizę stabilności finansowej 40 milionów przedsiębiorstw. Na koniec grudnia 2011 grupa obejmowała swoimi ubezpieczeniami transakcje handlowe na całym świecie na kwotę 702 mld euro.
***
Euler Hermes, członek gupy Allianz, jest notowany na giełdzie Euronext w Paryżu i otrzymał rating AA- od agencji Standard & Poor’s.
***
W Polsce grupa Euler Hermes jest obecna od 1999 roku. Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA oferuje ubezpieczenia należności handlowych oraz gwarancje ubezpieczeniowe. Jednocześnie druga spółka działająca na polskim rynku - Euler Hermes Collections Sp. z o.o. oferuje windykację należności, raporty handlowe, ocenę ryzyka oraz program analiz branżowych. Obsługę klientów zapewnia Euler Hermes Services Polska Sp. z o.o. Usługi doradztwa prawnego świadczy Euler Hermes, Mierzejewska - Kancelaria Prawna Sp. k.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an@thpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »