Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

7 na 10 osób w przychodni to kobiety

72% wszystkich konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych realizowanych jest przez kobiety. Wśród najczęściej realizowanych przez nie badań i wizyt dominują działania o charakterze profilaktycznym. Równie często odwiedzają internistą i ginekologa oraz regularnie badają krew.

Zjawiskiem powszechnym jest fakt, że kobiety bardziej dbają o zdrowie od mężczyzn i częściej niż mężczyźni poddają się badaniom profilaktycznym. 72% wszystkich wizyt lekarskich i badań jest wykonywanych przez kobiety, mimo że stanowią jedynie 56% ubezpieczonych. Dominują wśród nich badania i konsultacje profilaktyczne, wynika z danych SALTUS Ubezpieczenia. Dobre nawyki medyczne przekładają się m.in. na długość życia. Według najnowszej edycji raportu Trwanie życia publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny średnia długość życia mężczyzn to 73,6 lat, a kobiet 81,6 lat.

Wśród najczęściej realizowanych przez kobiety wizyt lekarskich i badań diagnostycznych dwa pierwsze miejsca zajmują konsultacje u lekarza rodzinnego i ginekologa. Na kolejnych miejscach znajdują się: badanie ogólne krwi oraz badania sprawdzające poprawność funkcjonowania tarczycy. 

Panie są bardziej świadome potrzeby regularnego wykonywania chociażby podstawowych badań. Dlatego zdecydowanie częściej od mężczyzn konsultują się z lekarzem i wykonują odpowiednie zabiegi profilaktyczne. Warto pamiętać, że pierwszym krokiem do wczesnego zdiagnozowania większości schorzeń, jest regularne wykonywanie fundamentalnych badań, jak np. pełna morfologia krwi. Podobnie jak w przypadku pozostałych świadczeń, kobiety stanowią 7 na 10 osób regularnie poddających się tej diagnostyce – komentuje Małgorzata Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

Dlaczego Panowie rzadziej od pań chodzą do lekarza? Wynika to z kilku czynników. Przede wszystkim uznają, że drobne dolegliwości nie są wystarczającym powodem do odwiedzenia placówki medycznej. Często pokutuje to niestety powikłaniami lub zbyt późnym wykryciem poważnych schorzeń. Drugą przyczyną jest niechęć przyznania się przez panów do problemu, traktują to jako oznakę słabości. Zupełnie niesłusznie.

5 najczęściej wykonywanych przez kobiety badań:

  1. Konsultacja internisty
  2. Konsultacja ginekologa
  3. Badanie hormonu TSH
  4. Morfologia pełna
  5. Badanie poziomu fT4

 

Źródło danych: Raport SALTUS UbezpieczeniaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »