Kultura, sztuka » Kultura

8 000 Wrocławian widziało „Świat w 3D”

W ciągu 10 dni wystawę trójwymiarowych zdjęć National Geographic prezentowaną w Centrum Handlowym Korona odwiedziło aż 8 000 osób!
Wśród nich znalazło się 600 młodych ludzi biorących udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wystawa jest czynna jeszcze do 21 sierpnia 2011 r.

Wystawa Świat w 3D jest prezentowana w Centrum Handlowym Korona przy ul. Krzywoustego 126 od 6 do 21 sierpnia 2011 r. Do tej pory odwiedzało ją średnio 800 osób dziennie. Średnio 60 z nich to dzieci i młodzież zwiedzający wystawę w ramach zajęć Centrum Edukacji Obywatelskiej, podczas których organizowane są gry i zabawy przybliżające najmłodszym kultury różnych regionów kuli ziemskiej.

Wystawa Świat w 3D składa się z ok. 30 trójwymiarowych fotografii, które powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek. Zdjęcia przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Zdjęcia prezentowane są w postaci plansz anaglifowych o wymiarach 130 cm na 100 cm. Do ich wykonania użyte zostały dwa aparaty EOS 5D Mark II firmy Canon, zaś druk wykonany został na drukarce Epson Stylus Pro 9900.

Wystawa była już prezentowana w Jankach pod Warszawą, Bydgoszczy, Krakowie i Zabrzu. Po Wrocławiu będzie można ją obejrzeć także w Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Sosnowcu.

Więcej informacji na temat wystawy Świat w 3D oraz zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również przykładowe zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.wystawa3d.national-geographic.pl. Zapisy na Warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 665 598 699 oraz/lub mailowo: edukacja@qraproduction.pl. Akcja ma charakter edukacyjny i jest bezpłatna.

Zapraszamy również na stronę CH Korona: www.chkorona.pl.

Partnerami wystawy są firmy: Canon, Epson, LG - Partner technologiczny, Trefl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sky Club. Organizatorem wydarzenia jest agencja Qra Production.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »