Technologie » Internet

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu z Hostersami

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu z Hostersami
Zobacz więcej zdjęć »
Już szósty rok z rzędu w Polsce obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To przedsięwzięcie Komisji Europejskiej, którego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Partnerem DBI są Hostersi.

- Jako firma specjalizująca się w hostingu zwracamy uwagę, że wszystko zaczyna się od serwerów, na których przechowywane są wszelkie dostępne w sieci Internet zasoby. Dlatego też postanowiliśmy się przyłączyć do inicjatywy DBI, której zadaniem jest m.in. edukowanie młodych ludzi w zakresie ich obecności w wirtualnym świecie – wyjaśnia Radosław Kuczera, dyrektor zarządzający firmy Hostersi.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest zawsze na początku lutego. Ustanowiony został przez Komisję Europejską w 2004 roku. Od 2005 roku DBI jest obecne także w Polsce, a organizatorem akcji jest Fundacja Fundacji Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerową (NASK) – realizatorzy unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony będzie 8 lutego. Tematem przewodnim są wirtualne światy. - Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Główną ideą obchodów DBI w Polsce jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI w całym kraju organizowane są zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

Organizatorzy, chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić szkoły do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online, udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne). Szkoły, które przygotują obchody Dnia Bezpiecznego Internetu biorą udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce. Hostersi dla wyróżnionych w konkursach szkół fundują m.in. 2 lata hostingu dla szkolnej strony internetowej oraz zestawy gier edukacyjnych.

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hostersi

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »