Gospodarka » Maszyny

A-JET czyli cięcie wodą pod kątem

A-JET czyli cięcie wodą pod kątem
Zobacz więcej zdjęć »
Cięcie pod kątem, szczególnie dużym, dostarcza waterjetom sporych problemów. Zwłaszcza, że wówczas pojawia się w wycinanych elementach materiału efekt stożka, który jest trudny do wyeliminowania. Dlatego amerykańska korporacja OMAX wyposażyła swoje waterjety w głowicę wieloosiową A-JET.

Efekt stożka, powstający przy cięciu materiałów pod kątem, to spory problem dla użytkowników waterjetów. Aby wyeliminować stożek, amerykańska korporacja OMAX stworzyła głowicę A-JET.

Głowica ta pozwala na cięcie wodą pod kątem od 0 do 60 stopni i zapobiega powstawaniu stożka przy obrabianiu różnych materiałów pod kątem. Co ważne, waterjet wyposażony w A-JET pozwala również na szybsze wykonywanie cięcia materiałów.

- Głowica A-Jet jest urządzeniem o napędzie wieloosiowym, kontrolowanym w pełni za pomocą oprogramowania sterującego waterjetem. Umożliwia elastyczne cięcie różnych materiałów nawet do 60º. A-Jet wycina otwory stożkowe oraz elementy przypominające kształtem układankę z ukośnymi krawędziami - mówi Tomasz Łapiński, specjalista ds. sprzedaży firmy MAXIEM WATERJETS w Elblągu.

Na jakiej zasadzie działa głowica A-JET ? Urządzenie to umożliwia dodatkowe ruchy głowicy maszyny do cięcia wodą, pozwalając operatorowi waterjeta na wytwarzanie i kształtowanie brzegów materiału, przygotowanych do spawania. Dynamiczna głowica A-Jet daje możliwość dokładności pozycjonowania ±0.09º (±6 minut łukowych). To najdokładniejsze pozycjonowanie wśród urządzeń do cięcia wodą.

Głowica A-JET pozwala na cięcie różnych materiałów pod kątem od 0º do 60º. Wyposażona jest w dyszę MAXJET®5i. A-JET zaprojektowany jest tak, aby wykorzystać tą głowicę przy maksymalnym przepływie wody/mocy z użyciem przewodów o dużej średnicy przy minimalnej stracie ciśnienia.

- Co ważne, głowica A-JET zaprojektowana jest w sposób stałopozycyjny, który wyklucza konieczność ruchu osi XYZ podczas odchyłu głowicy - wyjaśnia Tomasz Łapiński.

Głowicę wieloosiową A-JET można zamontować w każdej maszynie do cięcia wodą firm OMAX i MAXIEM. Sterowanie głowicą odbywa się za pomocą oprogramowania zainstalowanego w waterjetach amerykańskiej korporacji.

Więcej informacji

MAXIEM WATERJETS sp. z o.o.
82 - 300 Elbląg ul. Niska 2
Tel. 055 234-14-00
e: info@maxiem.pl, www.maxiem.pl,Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marcin@mmpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »