Rozrywka i wypoczynek » Gry

Aby wakacje nie były nudą - najnowsza gra Toy Story 3

Aby wakacje nie były nudą - najnowsza gra Toy Story 3
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety nie każde dziecko tego lata będzie miało przyjemność wyjechać z rówieśnikami na kolonie lub z rodziną na wieś. Alternatywą dla wakacji na osiedlowym podwórku może być niezwykły świat bajek, w których nie znajdziemy przemocy, które uczą i bawią.

Zapewne każdy z nas chciał jako dziecko znaleźć się w takim świecie. Każdy chciał przeżywać fascynujące przygody, ścierać się z nieprzyjaciółmi, wypełniać  niebezpieczne zadania i w końcu zostać bohaterem. Teraz jest to możliwe dzięki nowej grze Toy Story 3, wydanej w Polsce przez CD Projekt. Gra jest doskonałym uzupełnieniem trzeciej wersji kultowego filmu animowanego, którego premiera zapowiadana jest w Polsce na 18 czerwca.

Wcielamy się w niej w jednego z bohaterów bajki (Buzza lub Woody’ego), którzy muszą sobie radzić sami po tym jak ich właściciel Andy wyjechał na studia. Do dyspozycji mamy dwa tryby gry: Story Mode oraz Toy Box. Pierwsza opcja oferuje nam przeżycie i rozwinięcie historii opowiedzianych już w filmie; będziemy więc mogli zwiedzać tajemnicze i pełne zaskakujących niespodzianek zakamarki pokoju Andy’ego, lub uczestniczyć w emocjonującej gonitwie na dachu pędzącego pociągu.

Tryb Toy Box natomiast umieszcza nas w obszernym świecie gier (Dziki Zachód, pokój dziecięcy…). Musimy zaludnić go zdobywanymi zabawkami, które możemy uzyskać spełniając kolejne zadania. Nasze zdobycze pierwotnie mogą się nam wydawać nieco bezużyteczne, jednak podczas przeprowadzania misji zorientujemy się, że przechowany kompas wskaże drogę do skarbu, ujarzmiony koń wygra dla nas wyścigi, a zakup Nawiedzonego Domu pozwoli nam wykonywać całkiem nowe polecenia. Aby zapełnić naszą ziemię kolejnymi postaciami, będziemy potrzebować także złotych monet. Te natomiast zdobyć możemy nie tylko za wypełnienie złożonych zadań, ale też np. za wyprowadzenie krów na pastwisko.Toy Story 3, dystrybuowana w Polsce przez CD Projekt, to połączenie niesamowitej grafiki i trybu opowieści pozwalającej graczowi czuć się niczym bohater animowanego filmu. Scenki, związane ściśle z fabułą bajki, zachwycają dopracowaną realizacją tak, że czasami zapominamy, że siedzimy przed ekranem komputera, a nie w fotelu kinowym. To doskonała propozycja dla dzieci, które podczas długich deszczowych letnich dni poświęcą czas czynności, która nie tylko bawi, ale także uczy. Dodatkowo, specjalnie dla posiadaczy Play Station 3, przygotowana zostanie specjalna wersja gry, oferująca możliwość grania bazującego na ruchu w jakości High Definition. Dzięki specjalnym czujnikom w kontrolerze ruchu będziemy mogli intuicyjnie sterować postaciami i obiektami. Co więcej, wersja PlayStation 3 pozwoli nam wcielać się nie tylko w dobre, ale też mroczne postacie cyklu Toy Story, np. w Imperatora Zurga.           

Cała gra zachwyci z pewnością nie tyko najmłodszych fanów zwariowanych przygód Buzzy’ego i Wood’a, ale także starszych użytkowników komputera, którzy z radością przeniosą się w kolorowy, wesoły i dynamiczny świat baśni, w którym możliwe jest dosłownie wszystko. Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to, co oglądają i z czym stykają się nasze dzieci, które w naturalny sposób są ciekawe świata i nie zawsze potrafią odróżnić dobro od zła, rzeczywistość od fikcji. Ciągle kogoś naśladują, przebierają się i malują, chcąc wyglądać jak dorośli. Podczas, gdy zakładanie za dużych butów lub picie z eleganckich filiżanek tylko pomaga identyfikować się ze światem dorosłych, gry i filmy przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia nie powinny trafiać w ręce najmłodszych. Gra o skomplikowanej fabule i mrocznej grafice może zainteresować dziecko, jednak będzie ona niebezpieczna dla jego kształtującej się psychiki. Zwróćmy więc uwagę, czy na pudełku widnieją specjalne oznaczenia sugerujące średni wiek użytkownika. Takie gry, wśród których znajduje się również TS3, wyróżniają się kolorową grafiką, radosną muzyką i przyjaznymi postaciami, dzięki którym dziecko rozwinie tylko swoje umiejętności bez szkody dla wyobraźni i psychiki.            

Gra dostępna na platformach: PC/Mac, X360, PS3, Wii, PSP i NDS. Jej premiera zapowiadana jest już na 18 czerwca. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.gromada

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »