Technologie » Komputery

Acronis: pierwsza na rynku ochrona danych specjalnie dla netbooków

Acronis: pierwsza na rynku ochrona danych specjalnie dla netbooków
Zobacz więcej zdjęć »
30 września br. Acronis wprowadził do sprzedaży pierwszy program do archiwizacji i odzyskiwania danych, zoptymalizowany dla netbooków. Acronis True Image Home 2010 Netbook Edition zawiera zarówno opatentowaną technologię tworzenia obrazów dysków, jak i umożliwia przywrócenie systemu po awarii.

Acronis True Image Home Netbook Edition jest najnowszą pozycją z linii produktów Acronis True Image. Program jest dostosowany do mniejszych rozmiarów matryc w netbookach, a także specyfiki konfiguracji sprzętowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnemu interfejsowi i  zapewnia pełną elastyczność w planowaniu zadań; zawiera również rozwiązanie One-Click Protection. Oferuje różne możliwości przechowywania kopii zapasowych - lokalnie lub na urządzeniach zewnętrznych.

Netbooki cieszą się coraz większą popularnością: badania firmy DisplaySearch wskazują, iż sprzedaż netbooków na świecie w II kwartale 2009 r. wzrosła o 40 procent w porównaniu do I kwartału, zyskując 22 procent udziałów w rynku.

„Pierwszy na rynku program dla netbooków to najlepszy dowód, że Acronis chce tworzyć produkty wyznaczające kierunek rozwoju oprogramowania do archiwizacji i odzyskiwania danych." -  powiedział Dariusz Jarecki, Country Manager Acronis Polska. „Netbooki podbijają rynek komputerowy i jest to trend widoczny również w Polsce. Są doceniane nie tylko ze względu na niską cenę ale też mobilność i użytkownicy wykorzystujący tę cechę szczególnie powinni pamiętać o ochronie plików." 

One-Click Protection

Umożliwia wybór zawartości kopii zapasowej oraz miejsce i czas jej utworzenia. Kolejne kopie zapasowe są wykonywanie automatycznie lub jednym kliknięciem.

Wymagania

Acronis True Image Home Netbook Edition działa w systemach operacyjnych Microsoft Windows 7, Windows Vista, Windows XP Home oraz XP Professional. Minimalna rozdzielczość wymagana przez program to 1024x600. Współpracuje z procesorami Intel Atom 230, 330, N270, N280, Z500, Z510, Z520, Z530, Z540 oraz VIA C7-M.

Dostępność

Acronis True Image Home 2010 Netbook Edition, jest obecnie dostępny w angielskiej i niemieckiej wersji językowej w cenie 29,95 Euro (ok. 130 zł). Więcej informacji pod adresem: www.acronis.eu/homecomputing/products/trueimage/netbook/

Acronis jest światowym dostawcą oprogramowania do zarządzania składowaniem danych, dzięki któremu przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni mogą przenosić i obsługiwać swoje cyfrowe zasoby oraz zarządzać nimi. Acronis sprzedaje nowoczesne rozwiązania do odzyskiwania danych po awarii, konsolidacji serwerów i migrowania wirtualizacji, które pozwalają klientom zapewnić ciągłość działalności i ograniczyć przestoje systemów komputerowych. Oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 180 krajach i dostępne w 15 wersjach językowych. Więcej informacji na pl.acronis.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »