Motoryzacja » Samochody

ACTYON SPORTS z sześcioma biegami

ACTYON SPORTS  z sześcioma biegami
Zobacz więcej zdjęć »
SsangYong Poland wprowadziła do swojej oferty Actyona Sportsa z 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Jest to pierwszy pick-up z 6-biegowym automatem oferowany na polskim rynku.

„Jesteśmy pierwszym importerem , który  wprowadził do swojej oferty pick-upa z 6-biegową skrzynią biegów. Skrzynia  zapewnia przede wszystkim bardziej dynamiczną jazdę w każdych warunkach drogowych a przede wszystkim wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa."- mówi Stefan Kuźmiński, Dyrektor Generalny SsangYong Poland Sp. z o.o.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNowa skrzynia  oferowana w modelu Actyon Sports zastąpi dotychczasową - 4-biegową skrzynię.  Sześciobiegowy automat wyposażony jest w 6 biegów do przodu i jeden do tyłu, które pracują w dwóch trybach: zimowym (WINTER), ułatwiającym ruszanie bez poślizgu na mokrej, śliskiej nawierzchni oraz  trybie standardowym (STANDARD) z kilkoma optymalnymi programami zmiany biegów, zależnymi od warunków jazdy (np. od pochylenia drogi, temperatury , wysokości nad poziomem morza).

Skrzynia umożliwia sterowanie elektroniczne z możliwością przejścia na ręczną, sekwencyjną zmianę biegów. W trybie manualnym pracą skrzyni sterować można przyciskami umieszczonymi na kierownicy lub na dźwigni zmiany biegów.

Dodatkowo skrzynia  posiada blokadę przekładni hydrokinetycznej (lock up) na wszystkich biegach, która zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa.

Zaletą  konstrukcji jest układ minimalizujący czas włączenia trybu Drive lub Reverse z pozycji Neutral lub Park (poniżej 2,2 s), co zapewnia znacznie szybszy, bardziej płynny start pojazdu.

Innymi rozwiązaniami zastosowanymi w nowym automacie są np. : układ łagodzący wstrząsy przy załączaniu trybu D lub R (przed załączeniem trybu pracy układ sterujący skrzyni obniża obroty silnika), zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem wstecznego biegu przy poruszającym się pojeździe, czy na przykład  układ redukujący biegi przy gwałtownym hamowaniu (wzmacniający efekt hamowania silnikiem).

Oferowana w modelu Actyon Sports skrzynia biegów wyposażona została układ podtrzymujący załączony bieg przy podjazdach i zjazdach (ułatwiający szybkie podjazdy lub dający efekt hamowania przy zjazdach) oraz układ chłodzenia zapewniający szybkie osiągnięcie optymalnej temperatury pracy zmniejszając zużycie paliwa oraz zwiększając trwałość skrzyni. Dodatkową zaletą jest układ optymalizujący zmianę biegów, dzięki zastosowaniu wewnętrznej pamięci zawierającej  charakterystykę pracy skrzyni, wykorzystywaną przez układ sterujący pracą oraz układ zapewniający możliwość jazdy nawet w przypadku awarii układu sterującego.

Skrzynia jest wypełniana olejem tylko raz. Nie ma konieczności wymiany oleju przez cały okres jej eksploatacji.

Skrzynia automatyczna o sześciu przełożeniach jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia modelu Actyona Sports : Comfort i Elegance, za dopłatą 7 000 złotych brutto.

Cena Actyona Sports jest uzależniona od jego wersji: BASE 2WD - 83 900 zł, BASE 4WD -  88 900 zł, COMFORT 4WD - 93 900 zł oraz ELEGANCE 4WD - 105 900 zł.

Wszystkie samochody SsangYong objęte są 3-letnią lub 100 000 km gwarancją oraz gwarancją na perforację nadwozia na 6 lat.

Ssangyong Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem samochodów marki Ssangyong na Polskę. Spółka powstała w lipcu 2005 roku, a jej większościowym udziałowcem jest firma Berge Automocion. Od października 2005 r. auta Ssangyong są sprzedawane w Polsce poprzez sieć 19 stacji dilerskich. Południowokoreański koncern Ssangyong Motor to jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Azji. Firma specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV (Sport Utility Vehicles), RV (Recreational Vehicles) i MPV (Multi Purpose Vehicles). Marka Ssangyong funkcjonuje od 1954 roku. W 1986 roku grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors. W 1991 roku Ssangyong Motor Company podpisała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong korzysta z technologii opracowanych przez inżynierów Mercedesa. W 1997 roku Ssangyong Motor uzyskał certyfikat jakości ISO:9001 jako pierwszy koreański producent samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SsangYong
http://www.ssangyong.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »